Policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy. Wszystkie za znaczne przekroczenie prędkości.

  • 01.07.2020, 13:40
  • KPP Wejherowo
Policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy. Wszystkie za znaczne przekroczenie prędkości.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj już od samego rana na terenie powiatu prowadzili kontrole prędkości. W trakcie służby policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili kontrole prędkości. Podczas służby mundurowi koło południa zatrzymali dwie osoby, które znacznie przekroczyły dozwoloną prędkość. Pierwszy został zatrzymany 55-letni kierowca skody. Następnie kilka minut później także policjanci zatrzymali 61-latkę kierującą skodą. Zarówno gdańszczanin jak i mieszkanka Rumi utracili prawa jazdy na 3 miesiące. Również wieczorem policjanci zatrzymali dwie osoby, które znacznie przekroczyły prędkość. Około godziny 21:30 zatrzymany do kontroli drogowej został k38-letni kierowca audi z gminy Luzino, a chwilę później 55-latek z Gdańska kierujący samochodem skoda. Także w tych przypadkach obu kierowcom zatrzymano prawa jazdy.

Pamiętajmy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, kierowcy tracą prawa jazdy na 3 miesiące oraz otrzymują mandat i 10 punktów karnych.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przypadkiem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe