Przebudowa Kopernika. Komfortowo i klasycznie

  • 02.07.2020, 10:29 (aktualizacja 02.07.2020, 10:39)
  • UM Wejherowo / redakcja
Przebudowa Kopernika. Komfortowo i klasycznie
Rozpoczynają się prace związane z modernizacją ulicy Kopernika w Wejherowie. W ramach rewitalizacji, oprócz nawierzchni ulicy, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz sieć wodociągowa i gazowa. Wybudowane zostaną chodniki, zjazdy na posesję, a po jednej stronie ulicy przewidziano budowę zatoki parkingowej. Najważniejszym aspektem tej inwestycji - ze względu na historyczną przestrzeń tego miejsca - jest odtworzenie i zagospodarowanie przydomowych ogródków oraz ogrodzeń i schodów do budynków. Inwestycja obejmuje także wykonanie zieleni, małej architektury oraz oświetlenia ulicy.

Ulica Kopernika to jedna z najstarszych ulic w Wejherowie; jest objęta opieką konserwatora zabytków. Ruszają pracę związane z jej modernizacją.

"Ulica Kopernika nabierze takiego wyglądu trochę przedwojennego. Chcielibyśmy wrócić do tej przepięknej kiedyś zabudowy z pięknymi płotami, przedogródkami w tej ulicy, drzewami." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Przebudowa ulicy wraz z infrastrukturą podziemną obejmuje nowy asfalt, chodniki, przydrożną architekturę w tym odtworzenie przydomowych ogródków, ogrodzeń i stworzenie parkingu.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, na które miasto Wejherowo zdobyło dofinansowanie ze środków unijnych. Ma kosztować 3,1 mln zł, z czego udział miasta to 2,7 mln zł. Swój udział w tej inwestycji ma spółka PEWiK, które przebuduje na własny koszt swoją sieć – 202 tys. zł oraz Polska Spółka Gazownicza – 175 tys. zł.Zakończenie zaplanowano na grudzień 2021 roku.

 

UM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe