Liczne wsparcia dla przedsiębiorców. Bezrobocie w powiecie wejherowskim?

  • 02.07.2020, 12:49 (aktualizacja 02.07.2020, 12:59)
  • Redakcja wejherowo24.info
Liczne wsparcia dla przedsiębiorców. Bezrobocie w powiecie wejherowskim? Zdj: www.pixabay.com
Stopa bezrobocia w powiecie wejherowskim jest zbliżona do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W ramach tarcz antykryzysowych wypłacono przedsiębiorcom z naszego powiatu ponad 80 mln zł.

Stan pandemii spowodował chwilowe wyhamowanie gospodarcze. Wiele firm wstrzymało lub ograniczyło swoją działalność. Rząd wprowadził jednak możliwości, które pomogły wielu przedsiębiorcom. Są to m.in. tzw. tarcze antykryzysowe. Wprowadzono zwolnienie z podatku, ulgi np. związane z podatkiem od nieruchomości czy w spłatach należności, świadczenia postojowe, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności, dofinansowania wynagrodzeń pracowników (pod warunkiem stałego zatrudnienia pracowników) czy bezzwrotne pożyczki. W powiecie wejherowskim przedsiębiorcy bardzo szybko uzyskali pomoc.

„Powiatowy Urząd Pracy obsłużył ponad 11 000 wniosków na mikro pożyczki. To daje łączną kwotę ponad 53 mln (…) Osoby prowadzące jednoosobowa działalność również mogły skorzystać z dopłaty do wynagrodzenia i tutaj złożono ponad 1000 wniosków i wypłacono już ponad 2 mln zł. Jeżeli chodzi o mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, to również składane są wnioski na bieżąco do PUP w Wejherowie i są sukcesywnie rozpatrywane. Wpłynęło ich ponad 800, dotyczą dofinansowania wynagrodzeń i składek od nich naliczanych. Wypłacono tutaj ponad 6,5 mln zł.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

O refundację i pomoc do wynagrodzeń dla pracowników ubiegają się również organizacje i stowarzyszenia

„Wypłacono ponad 23 mln zł. Są to ogromne pieniądze. W ramach kolejnych tarcz wnioski były na bieżącą składane i środki wypłacane. Łącznie w powiecie wejherowskim wypłacono ponad 80 mln zł.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

To nie jedyna forma pomocy. Urząd pracy wspiera przedsiębiorców i osoby bezrobotne poprzez dodatkowe szkolenia online i tym samym wypłacane są środki z funduszu szkoleniowego. Pomimo licznych obaw związanych ze wzrostem stopy bezrobocia możemy uspokoić. W powiecie wejherowskim jest na zbliżonym poziomie do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

„Stopa bezrobocia w naszym powiecie kształtuje się na analogicznym poziomie jak w okresie roku ubiegłego. Wzrosła minimalnie w poprzednim miesiącu o 0,3 punktu procentowego, ale wpływają nowe oferty pracy.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Coraz więcej wydawanych jest zaświadczeń dla cudzoziemców, którzy w naszym powiecie podejmują pracę.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Verum
Verum 02.07.2020, 13:25
..ale przedsiębiorcom ciągle mało!

Pozostałe