Miejski Zakład Komunikacji. Nowoczesny tabor

  • 08.07.2020, 12:42 (aktualizacja 08.07.2020, 12:49)
  • Redakcja wejherowo24.info
Miejski Zakład Komunikacji. Nowoczesny tabor
Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wzbogacił swój tabor o kolejny autobus marki Solaris. W bazie spółki ks. Tadeusz reszka poświęcił autobus.

Nawet pandemia związana z koronawirusem nie spowolniła rozwoju Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie. Co roku dwa nowe pojazdy zasilają tabor spółki, Wraz z początkiem wakacji zakupiono 44 nowoczesny autobus.

Wejherowska spółka komunikacyjna znana jest z wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Jako jedna z pierwszych wdrożyła system płatności kartą elektroniczną, bilety od dawna można zakupić poprzez liczne aplikacje, a autobusy należą do najnowocześniejszych w Polsce.

"Przygotujemy się do uiszczenia opłaty kartą płatniczą oraz korzystania biletów z funkcją QR kodu." – powiedział Krzysztof Nalewajko zastępca ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo.

Ekologiczne systemy zawarte w autobusach, monitoring, klimatyzacja, systemy samogaszenia, systemy niskopodłogowe i specjalne udogodnienia dla niepełnosprawnych – to już podstawowe wyposażenie autobusów zasilających tabor wejherowskiej spółki komunikacyjnej.

Na terenie bazy MZK ks. Tadeusz Reszka dokonał poświęcenia pojazdu. Podczas uroczystości obecne były władze Wejherowa, przedstawiciele zarządu spółki i pracownicy oraz przedstawiciele związku metropolitalnego Zatoki Gdańskiej.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe