Wracamy do wypadku w Mierzynie. Pojazd osobowy uderzył w autobus...

  • 15.07.2020, 14:44 (aktualizacja 15.07.2020, 14:52)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Wracamy do wypadku w Mierzynie. Pojazd osobowy uderzył w autobus... Zdj: OSP Gniewino/ KPP Wejherowo
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Mierzyno. Śmierć poniosło trzech pasażerów autobusu. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 14.40 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Mierzyno, w gminie Gniewino. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, łącznie ponad 30 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz wejherowskiej komendy, którzy do późnych godzin wieczornych zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali szczegółowe oględziny oraz zabezpieczali ślady i dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi doszło do bocznego zderzenia pojazdu osobowego z autobusem. Kierujący autobusem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniosło 3 pasażerów autobusu, a pozostałe poszkodowane osoby trafiły do szpitali. Obecny na miejscu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan natychmiast powołał grupę ekspertów śledczych, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe