Poszukiwania 2-latka. Wieczorna akcja w lesie zakończona szczęśliwie

  • 05.08.2020, 10:12 (aktualizacja 05.08.2020, 10:16)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Poszukiwania 2-latka. Wieczorna akcja  w lesie zakończona szczęśliwie Zdj: KPP Wejherowo
Policjanci prowadzili działania poszukiwawcze, w związku z otrzymanym zgłoszeniem o zaginięciu dwuletniego chłopca. Ogłoszony został alarm dla policjantów i natychmiast rozpoczęto akcje poszukiwawczą do której policjanci włączyli strażaków. W działania zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy. Łącznie w działaniach brało udział około 150 osób. Chłopiec cały i zdrowy został odnaleziony po godzinie 23:00.

W poniedziałek przed godziną 21;00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 2 letniego chłopca w lesie koło miejscowości Częstkowo. Natychmiast przez policjantów zostały zorganizowane działania poszukiwawcze w których udział brali policjanci z powiatu wejherowskiego z psem tropiącym oraz funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska, dodatkowo w działaniach brali udział członkowie Specjalnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Gdańska z psami tropiącymi, dron z termoradarem, quad oraz strażacy z Państwowej Straży i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wejherowskiego, a także mieszkańcy. Działania prowadzone były na terenie leśnym, gdzie warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy i chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy po godzinie 23:00. Po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia został przekazany pod opiekę matki.  

Policjanci przypominają:

Zaginięta to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Do zaginięcia może dojść w sklepie, na plaży, na jakimś placu zabaw czy w lesie. Na moment czymś się zajmiemy, odwrócimy głowę i nagle okazuje się, że obok nas nie ma dziecka.

To naturalne, że najpierw w przypadku zaginięcia dziecka, że sami staramy się odnaleźć malucha, jednak jeśli w ciągu kilkunastu minut to się nie uda, zalecamy jak najszybsze powiadomienie policji. Pamiętajmy, aby poczekać na działania mundurowych, ponieważ do takich akcji włączane są psy tropiące, które będą szły na przedzie i wtedy mają największą szansę aby podjąć trop za zaginioną osobą.

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe