Nowe rozporządzenie. Stan epidemiologiczny w powiecie wejherowskim

  • 11.08.2020, 14:29 (aktualizacja 11.08.2020, 14:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Nowe rozporządzenie. Stan epidemiologiczny w powiecie wejherowskim Zdj: KPP Wejherowo
Obowiązek okazywania zaświadczenia, w sytuacji, gdy ktoś maski nie nosi. Kwarantanna dla cudzoziemców spoza strefy Schengen, a także zmiany w pracy administracji i mniejszy limit uczestników zgromadzeń. To tylko niektóre nowości, które wprowadza nowe rozporządzenie o ograniczeniach związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa.

Rozporządzenie podpisano w nocy 7 sierpnia. Obowiązuje od 8 sierpnia br. W jego myśl zakrywanie ust i nosa w strefach zamkniętych jest teraz obowiązkowe.

„Jeżeli chodzi na przykład o publiczny transport, galerie handlowe, sklepy, miejsca sprawowania kultu religijnego, miejsca publiczne, jak najbardziej należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. W przepisie nie ma już adnotacji, która wskazywałaby na to, że okazanie zaświadczenia nie jest wymagane. Wszyscy muszą zakrywać usta i nos. Zwolnione są jedynie dzieci do lat 4, osoby, które mają choroby psychiczne i zaburzenia rozwoju oraz mają problemy z samodzielnym zakryciem ust i nosa.” – powiedziała asp. szt. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie.

Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie czy maseczki lub przyłbice są zakładane w sklepach wielkopowierzchniowych, innych lokalach usługowych, autobusach czy pociągach.

„Policjanci starają się przede wszystkim pouczać, ale w sytuacjach poważnych jest stosowana też represja mandatowa. Osoba, która odmawia przyjęcia mandatu musi się liczyć z tym, że wobec niej zostanie skierowany wniosek do sądu. Możemy też zawiadomić sanepid i tutaj może zostać nałożona kara do 30 00 zł.”- powiedziała asp. szt. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie.

Wzmożone kontrole będą prowadzone nadal nie tylko w obiektach handlowych ale także w komunikacji miejskiej – m.in. w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej, na trasach ich przejazdów oraz na peronach.

 

Stan epidemiologiczny w powiecie wejherowskim na dzień 11.08.2020r.

Od początku epidemii są 191 potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 na terenie powiatu wejherowskiego, w tym w chwili obecnej jest łącznie 42 aktywnych przypadków Sars-CoV-2 7 osób jest hospitalizowanych z uwagi na choroby współistniejące, a 35 osoby z uwagi na dobry stan zdrowia przebywa w izolacji domowej. Osoby z bliskiego kontaktu ww. osób zostały objęte kwarantanną domową. Natomiast łącznie 124 osoby w powiecie wejherowskim są uznane za ozdrowieńców na podstawie ujemnych wyników badań laboratoryjnych.

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mich
Mich 12.08.2020, 11:47
Nie ma zadnej pandemi . Ludzie otwuszcie oczy.
Marek
Marek 26.08.2020, 22:46
A Ty naucz się języka polskiego zanim zaczniesz wypisywać te swoje brednie.
Obywatel
Obywatel 11.08.2020, 16:31
Represje. Dobre określenie. Kiedy więzienie albo pałką po plecach

Pozostałe