Parking przy szpitalu. Uroczyste otwarcie

  • 26.08.2020, 13:26 (aktualizacja 26.08.2020, 13:30)
  • Redakcja wejherowo24.info
Parking przy szpitalu. Uroczyste otwarcie
Ponad 150 aut pomieści nowy parking, który wybudowano przy szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Można już z niego korzystać. Parking jest bezpłatny.

Pomimo powstania dodatkowych terenów postojowych przy wejherowskim szpitalu, problem z brakiem miejsc do parkowania wciąż narastał. Kilka lat temu powiększono nieutwardzony leśny parking, ale jak się okazuje był niewystarczający. Stąd decyzja o wybudowaniu kolejnego.

„Nie było to łatwe zadanie. Rozpoczęliśmy parę lat temu, ponieważ to nie był teren w całości miejski, więc musieliśmy najpierw nabyć te nieruchomości od prywatnych właścicieli. A to zawsze jest długotrwały proces negocjacyjny. (…) Potem zaczęliśmy projektować, a to też troszeczkę trwało.” – powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie utwardzonego parkingu przy ulicy Jagalskiego. Kwota całego zadania to 2 mln zł, z tego 2/3 pokryło miasto Wejherowo. Pozostałą część kosztów pokryło starostwo powiatowe oraz gminy z terenu powiatu wejherowskiego.

Parking jest bezpłatny. Pomieści 154 samochody, w tym znajduje się 8 miejsc przeznaczonych dla pasażerów, tudzież kierowców z niepełnosprawnością. Władze miasta i powiatu nie wykluczają możliwości poszerzenia parkingu, wymaga to jednak dalszych wykupów gruntu.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pacjent
pacjent 28.08.2020, 11:50
Nikt nie odbiera telefonu do kwalifikacji na zabieg laryngologiczny w szpitalu w Wejherowie. Dzwonię już dwa dni ( przeszło 70 połączeń ) Proszę o pomoc tel 58 572 74 74

Pozostałe