Wielka przebudowa. Necla i Gryfa Pomorskiego

  • 02.09.2020, 13:20 (aktualizacja 02.09.2020, 14:12)
  • UM Wejherowo / redakcja
Wielka przebudowa. Necla i Gryfa Pomorskiego
Podpisano umowę dotyczącą modernizacji ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego w Wejherowie. Zakończenie prac zaplanowano na 2023 r. Wykonawcą inwestycji jest firma budowlano – drogowa MTM S.A.

Modernizacja ulic: Necla i Gryfa Pomorskiego, to jedna z większych inwestycji drogowych w Wejherowie. Kosztować będzie prawie 11 mln zł, z czego blisko 4,5 mln władze pozyskały z Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast 1,8 mln zł to koszt jaki wnosi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Gdyni. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z własnych funduszy pokryje koszty przebudowy sieci ciepłowniczej.

Inwestycja  obejmie przebudowę ul. Necla na odcinku od ul. Chmielewskiego do ul. Patoka, gdzie powstanie ok. 600-metrowa jezdnia i skrzyżowania. Ulica Gryfa Pomorskiego zostanie przebudowana na kilometrowym odcinku od ul. Patoka do ul. Orzeszkowej. W miejscach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań zaprojektowano azyle dla pieszych i wyspy rozdzielające kierunki ruchu. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, miejsca postojowe wraz z jezdnią manewrową oraz zjazdy do posesji. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Usunięte zostaną kolizje z siecią gazową, ciepłowniczą, elektroenergetyczną oraz z sieciami teletechnicznymi.

 

UM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe