Kolejna placówka "Mapeciaków". Sportowe przedszkole znane nie tylko w Wejherowie

  • 14.09.2020, 13:57 (aktualizacja 17.11.2020, 12:49)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kolejna placówka "Mapeciaków". Sportowe przedszkole znane nie tylko w…
„Mapeciaki” rozszerzają swoje terytorium. Od września br. znana w Wejherowie placówka, będzie edukować najmłodsze pokolenie mieszkańców Redy. Nowy budynek zachwyca estetyką, przestronnością i wyposażeniem. Na terenie mapeciakowej oazy znajduję się wielki ogród z placem zabaw.

Na ulicy płk. Dąbka w Wejherowie powstała (w 2014 roku) pierwsza placówka przedszkola „Mepeciaki”. Kolejny oddział to, ten znajdujący się na ulicy Kotłowskiego również w Wejherowie. Jest też oddział żłobkowy w Bolszewie, a niedawno powstał oddział przedszkolny w Redzie na ulicy Bukowej.

Wolne miejsca szybko się zapełniają. Dziś to, jedno z najpopularniejszych i prestiżowych przedszkoli w powiecie wejherowskim.

„Staramy się zachować klimat rodzinny, indywidualny, tak żebym znała wszystkich rodziców i dzieci.” – podkreśliła Joanna Kos dyrektor przedszkola „Mapeciaki”.

Oprócz standardowego programu nauczania dostępnego w przedszkolach placówka oferuje szeroką gamę zajęć sportowych.

„Oprócz zajęć tradycyjnych, realizacji podstawy programowej: języka angielskiego, psychologa, logopedy, prowadzimy zajęcia z piłki nożnej, karate, kickboxingu. Udało nam się nawiązać kontakt z trenerem judo. W Redzie wprowadziliśmy też gimnastykę artystyczną.” – powiedziała Joanna Kos dyrektor przedszkola „Mapeciaki”.

Redzka placówka jest przygotowana na edukacje 180 dzieci. Sale są duże i komfortowo wyposażone. Do dyspozycji maluszki mają wielki, przestronny ogród i ogromną sale gimnastyczna.

Na uroczystym otwarciu placówki nie zabrakło przedstawicieli redzkiego magistartu, powiatu wejherowskiego, akademii wychowania fizycznego. Swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie klubu karate Sakura, Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, (a dokładnie młodzi przedstawiciele sekcji sportów walki w dziedzinie kickboxingu) oraz grupy tanecznej Bąbelki z przedszkola Mapeciaki.

Był poczęstunek i moc atrakcji. Dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy (w tym te związane z piłką nożną), liczne animacje i jak zawsze przyjazna atmosfera.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe