Bez samochodu? A może rowerem, hulajnogą lub pieszo...

  • 16.09.2020, 11:16 (aktualizacja 16.09.2020, 12:05)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bez samochodu? A może rowerem, hulajnogą lub pieszo...
Czy we współczesnym świecie jest możliwość funkcjonowania bez samochodu? Do tego zachęcają twórcy akcji "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu".Wejherowo bierze udział w kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu". Akcja startuje 16 września, a kulminacją kampanii będzie przypadający 22 września - Europejski Dzień bez Samochodu.

 

Ma to zachęcić kierowców, aby na kilka dni w roku odstawili swoje samochody do garażu i skorzystali z alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Kolejnym aspektem akcji jest zachęcenie młodzieży do częstszego chodzenia pieszo i używania roweru jako formy podróżowania.

Ze względu na trwającą pandemię COVId-19, tegoroczne działania edukacyjne i promocyjne odbędą się w ograniczonym zakresie. Już od 16 września Urząd Miejski w Wejherowie poprowadzi facebookową zabawę z nagrodami. Będzie można zrobić zdjęcie uwieczniając na nim siebie i środek transportu inny niż samochód - rower, pociąg, rolki, autobus lub wędrówka pieszo i uwidocznienie fotografii w komentarzu. Autorzy trzech najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni.

Europejską kampanię tradycyjnie zakończy 22 września, „Dzień bez Samochodu”. Tego dnia zarówno na terenie Wejherowa, jak i całego województwa pomorskiego, właściciele samochodów na podstawie okazanego dowodu rejestracyjnego będą mogli jeździć komunikacją miejską MZK oraz pociągami SKM za darmo.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe