Zmiana organizacji ruchu. Modernizacja Necla i Gryfa Pomorskiego

  • 18.09.2020, 10:14 (aktualizacja 18.09.2020, 10:22)
  • Redakcja wejherowo24.info
Zmiana organizacji ruchu. Modernizacja Necla i Gryfa Pomorskiego
W drugiej połowie września rozpoczynają się prace budowlane związane z budową ul. Gryfa Pomorskiego i Necla. W związku z rozpoczęciem inwestycji nastąpią utrudnienia w ruchu, chociaż prace będą prowadzone etapami, aby komunikacja w tym rejonie odbywała się sprawnie.

Rozpoczyna się modernizacja ulicy Necla i Gryfa Pomorskiego w Wejherowie. to jedna z większych inwestycji drogowych w Wejherowie. Kosztować będzie prawie 11 mln zł, z czego blisko 4,5 mln władze pozyskały z Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast 1,8 mln zł to koszt jaki wnosi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Gdyni. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z własnych funduszy pokryje koszty przebudowy sieci ciepłowniczej. Prace ruszają od połowy września zatem nastąpią zmiany i utrudnienia w ruchu drogowym na wspominanych ulicach. po rozbiórce istniejącej nawierzchni bitumicznej na ul. Necla prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Na odcinku ul. Necla - od ronda z ul. Chmielewskiego do ul. Staffa - zostanie wprowadzone zwężenie jezdni do połowy szerokości i ruch wahadłowy obecną lewą połową jezdni. Na pozostałym odcinku ul. Necla projektowana kanalizacja deszczowa przebiega na lewej połowie istniejącej jezdni, dlatego stosownie do jej przebiegu zostanie wprowadzone zawężenie jezdni przeznaczonej dla ruchu.

Roboty budowlane zostaną poprzedzone niezbędnymi badaniami archeologicznymi. Wykonane one zostaną na ul. Necla - od ul. Trepczyka do ul. Patoka oraz na ul. Gryfa Pomorskiego - od ul. Dzięcielskiego do ul. Orzeszkowej. Ich rozpoczęcie będzie możliwe po dopełnieniu formalności tj. po wydaniu zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych. Trudno w tej chwili określić zakres robót budowlanych jakie Wykonawca wykona w 2020 roku, z powodu badań archeologicznych.

Zakończenie prac zaplanowano na 2023 r. Wykonawcą inwestycji jest firma budowlano – drogowa MTM S.A.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe