Segregacja odpadów. Ceny za wywóz śmieci zależne od mieszkańców...

  • 18.09.2020, 10:24 (aktualizacja 18.09.2020, 10:34)
  • Redakcja wejherowo24.info
Segregacja odpadów. Ceny za wywóz śmieci zależne od mieszkańców...
Niedawno informowaliśmy o montowaniu w Wejherowie 8 gniazd podziemnych dotyczących zbiórki śmieci. Nie pomijamy tematu związanego z odpadami, bowiem jak się okazuje mieszkańcy Wejherowa mają jeszcze problem z właściwą segregacją śmieci. Przy powtarzających się nieprawidłowościach, ZUK będzie zmuszony płacić kary, a to oznacza, że ceny za wywóz odpadów mogą ulec podwyżce. Wszystko zależy od Wejherowian.

Pięć podstawowych frakcji odpadów. Wydaję się proste. Słoiki wyrzucamy do pojemników na szkło bez nakrętek, a styropian, gumę i kauczuk - do tworzyw sztucznych i metalu. To tylko niewielka część przykładowej segregacji o której każdy powinien pamiętać. Jednak jak się okazuje wciąż mamy z tym problem. Prezes Zakładu Usłg Komunalnych w Wejherowie apeluje o prawidłowa segregacje. Jeśli nadal będą w tej kwestii nieprawidłowości ceny za odpady mogą ulec znacznej podwyżce.

„W tym roku weszliśmy w zbiórkę bioodpadów, która rozpoczęła się bardzo dobrze w mieście. Już około 20 % odpadów mamy w postaci bio, ale jest to jeszcze za mało. Apeluje do mieszkańców, żeby bardziej segregowali odpady, ponieważ grozi nam wejście w płacenie kar. Nie chciałbym, żeby miało to, wpływ na ceny wywozu odpadów.” –zaapelował Roman Czerwiński prezes ZUK Wejherowo.

Obecnie obowiązuje 5 frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady zmieszane oraz odpady ulegające biodegradacji.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe