W Rumi znaleziono niewybuchy. Ewakuowano ponad 100 osób

  • 29.09.2020, 13:12 (aktualizacja 29.09.2020, 13:26)
  • KPP Wejherowo
W Rumi znaleziono niewybuchy. Ewakuowano ponad 100 osób Zdjęcie poglądowe - przedstawia ulice Sabata w Rumi.
Policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. W trakcie prowadzonych prac ziemnych w niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych ujawnione zostały dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców z pobliskich domów, którą zajęli się policjanci. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli pociski i przewieźli je na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Wczoraj przed godziną 15:00 Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz strażakami zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów: granatu pancernego, oraz granatu moździerzowego kaliber 82 mm pochodzących z okresu II wojny światowej. Niewybuchy zostały ujawnione w Rumi w trakcie prowadzonych prac ziemnych w rejonie ulic Szkolnej, Sabata i Kosynierów. Zagrożony obszar został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów.

Na czas prowadzonych działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców z trzech budynków wielorodzinnych znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Łącznie ewakuowano ponad 100 osób. Konieczne było również zamknięcie sąsiednich ulic. Akcja zakończyła się przed godziną 17:00 po podjęciu i wywiezieniu groźnych niewybuchów przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Lęborku.

Przypomnijmy, że w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe