Rajd ulicami Wejherowa. Zniszczone barierki, słup, a fragmenty samochodu w różnych częściach miasta

  • 12.10.2020, 13:36 (aktualizacja 12.10.2020, 16:53)
  • SM Wejherowo / redakcja
Rajd ulicami Wejherowa. Zniszczone barierki, słup, a fragmenty samochodu w różnych częściach miasta Zdj: SM Wejherowo Gratulujemy wejherowskim strażnikom miejskim za czujność
To nie sceny z filmu, a realia, które rozegrały się w piątek na wejherowskich ulicach. Prawdziwy rajd ulicami miasta urządził sobie pijany mieszkaniec Gdyni. Z impetem uderzył w barierki ochronne oraz lampę uliczną, pogubił fragmenty samochodu, ale...szaleńczą jazdę udaremnili mu czujni funkcjonariusze wejherowskiej straży miejskiej.  

W piątek 8 października około godziny 14:35 funkcjonariusze z zmotoryzowanego patrolu straży miejskiej, na ulicy św. Jacka zauważyli jadący tzw. zygzakiem pojazd marki VW Golf. Kierowca jechał bardzo szybko w kierunku ulicy 3-maja. Potem skręcił w ulicę Kalwaryjską uderzając w słup oświetleniowy, po czym próbował zbiec. Został przez strażników miejskich ujęty. Sprawcą okazał się kompletnie pijany 46-letni mieszkaniec Gdyni.

Mężczyzna przyznał się  do  uderzenia w słup latarni ulicznej. Zniszczył też barierki zabezpieczające na skrzyżowaniu ulic św. Jacka-Wybickiego-3-Maja. Po drodze zgubił zderzak, tablicę rejestracyjną oraz elementy zabezpieczające silnik. Okazało się ,że wcześniej mężczyzna ten chciał kupić alkohol. Gdy kelnerka pijanemu kierowcy odmówiła sprzedaży alkoholu-ten wpadł w furię i rozpoczął rajd ulicami Wejherowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale o tragedię było nietrudno. Okazało się też, że mężczyzna ten miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

SM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe