Znaleźli zaginionego 70-latka. W kapciach i bez kurtki, kilka godzin szukał swego domu

  • 14.10.2020, 13:11 (aktualizacja 14.10.2020, 13:16)
  • KPP Wejherowo
Znaleźli zaginionego 70-latka. W kapciach i bez kurtki, kilka godzin szukał swego domu Zdj: KPP Wejherowo
Wczoraj wieczorem Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 70-latka, który wyszedł prawie 2 godziny wcześniej z domu. Bliscy martwiąc się o niego powiadomili Policję. Mężczyzna został bardzo szybko odnaleziony przez policjantów.

Wejherowska policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca miasta, który wczoraj po godzinie 16.00 wyszedł z domu, nie mówiąc gdzie się wybiera i poszedł w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina nieobecnością 70-latka zawiadomiła policję. Natychmiast zorganizowane zostały działania poszukiwawcze , w których wzięli udział policjanci kryminalni, prewencji, funkcjonariusze z zespołu wykroczeń oraz straż miejska. Policjanci przyjmując zgłoszenie o zaginięciu ustalili, że mężczyzna wychodząc z domu, nie był ubrany odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków pogodowych: był w kapciach i nie miał ubranej kurtki. Zaginiony nie miał także telefonu. Policjanci natychmiast udali się w rejon aby odnaleźć zaginionego mężczyznę. W pewnym momencie policjanci z zespołu wykroczeń jadąc w pobliżu ronda płk Pruszkowskiego zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał temu ze zgłoszenia. Mężczyzna szedł w kapciach i bez ubranej kurtki, wyglądał na zagubionego. Policjanci sprawdzili jego tożsamość i okazało się, że to był ten poszukiwany przez nich mężczyzna. Nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci bezpiecznie odprowadzili go do domu.

Pamiętajmy, że w przypadku zaginięć, należy jak najszybciej zawiadomić odpowiednie służby, które skoordynują i poprowadzą działania poszukiwawcze. Natomiast jeśli pod naszą opieką pozostają osoby starsze, schorowane, wymagające opieki, zadbajmy o to, aby zawsze były pod stałym nadzorem bliskich i mogły skorzystać z ich pomocy. Wynika to z przepisów kodeksu rodzinnego, podobnie przedstawia się sytuacja, kiedy mamy pod opieką dzieci. Nigdy też nie należy zwlekać z wezwaniem pomocy.

Wybierając się na spacer do lasu powinniśmy zawsze być odpowiednio ubrani i przygotowani na zmianę warunków pogodowych, a ponadto mieć przy sobie naładowany telefon, by w razie konieczności móc wezwać pomoc.

KPP Wejherowo

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe