Było wietrznie. Sporo interwencji

  • 16.10.2020, 10:52 (aktualizacja 16.10.2020, 11:14)
  • Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo/dzialania-strazakow-w-zwiazku-z-silnym-wiatrem
Było wietrznie. Sporo interwencji Zdj: KPPSP Wejherowo / TVK
Najnowsze prognozy pogodowe nie przewidują silnego wiatru. Będzie natomiast sporo padać. A jak wygląda sytuacja po ostatnich intensywnych wichurach? Strażacy interweniowali ponad 70 razy na terenie powiatu wejherowskiego w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu.


W związku z przejściem przez teren powiatu wejherowskiego frontu atmosferycznego, który przyniósł opady deszczu i silne podmuchy wiatru do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęła bardzo duża liczba zgłoszeń. Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać już 13 października parę minut po 22, a kulminacja zdarzeń nastąpiła 14 października, aż do późnych godzin wieczornych. Strażacy z jednostek ratowniczo - gaśniczych jak i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali ponad 70 razy w przeciągu doby. Podejmowane działania ratownicze w głównej mierze związane były z usuwaniem powalonych drzew, oberwanych konarów, drzew grożących powaleniem czy zerwanych lini energetycznych. Łącznie odnotowano 59 tego typu zdarzeń, 3 zdarzenia związane z uszkodzeniem dachów na budynkach a 12 z wystąpieniem lokalnie podtopień i zalań wodą.

W działaniach ratowniczych od godziny 22:00 dnia 13.10.2020 r. do godziny 7:00 dnia 15.10.2020 r. w działaniach ratowniczych związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru i opadów deszczu udział brało ponad 100 zastępów straży pożarnej i  prawie pół tysiąca strażaków.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo/dzialania-strazakow-w-zwiazku-z-silnym-wiatrem

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe