Czerwona strefa. Transport publiczny w powiecie wejherowskim

  • 21.10.2020, 12:04 (aktualizacja 21.10.2020, 12:15)
  • Redakcja wejherowo24.info
Czerwona strefa. Transport publiczny w powiecie wejherowskim
Od 17 października powiat wejherowski objęty został czerwoną strefą. Jak podają media ogólnopolskie wzrasta liczba osób u których wykryto COVID-19. My sprawdziliśmy co czerwona strefa oznacza dla transportu publicznego.

Tzw. „czerwoną strefą” objęto m.in. powiat wejherowski. Ma to związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem. W wielu miejscach już od dawna przestrzegano zasad reżimu sanitarnego m.in. w transporcie publicznym.

„Podczas korzystania z naszej komunikacji nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie. Nasze autobusy są systematycznie dezynfekowane. Kierowcy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji własnej.” – wyjaśnił Marcin Balakowski zastępca dyrektora ds. technicznych i przewozów MZK Wejherowo.

Pojazdy oraz kierowcy są zawsze dobrze przygotowani na bezpieczne przyjęcie pasażerów.

„Dyspozytorzy przed rozpoczęciem pracy kierowcy badają temperaturę ciała oraz trzeźwość. Nasze motto „bezpiecznie na czas” realizujemy z pełną odpowiedzialnością.” – powiedział Marcin Balakowski zastępca dyrektora ds. technicznych i przewozów MZK Wejherowo.

Wiele jednak zależy od samych pasażerów.

„W związku z zaistniałą sytuacją serdecznie prosimy naszych pasażerów o kupowanie biletów drogą elektroniczną za pomocą przeglądarki internetowej i poprzez aplikacje mobilne.” – powiedział Krzysztof Nalewajko zastępca dyrektora ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo.

Zakup biletu poprzez kartę elektroniczną, portmonetkę, Internet, lub za pomocą aplikacji telefonicznych nie tylko przyczyni się do zwiększenia dbałości o nasze bezpieczeństwo, ale usprawni realizacje rozkładu jazdy. Czas postoju na przystankach zostaje skrócony, kierowca nie straci go na szukanie reszty czy wydawanie biletu.

Pomimo wprowadzenia obostrzeń autobusy kursują zgodnie z planem.

„Nadal kursujemy w dni powszednie według rozkładów powszednich, szkolnych, Wszelkie kursy szkolne są wykonywane, ze względu na to, że szkoły podstawowe nadal pracują.” – powiedział Maksymilian Rudnik z MZK Wejherowo.

Czerwona strefa nie zwalnia nas z opłat za przejazd. Ponadto w autobusach pamiętajmy o czystych dłoniach i zakrywaniu ust oraz nosa. Wszystkie kasowniki są bezdotykowe, a pojazdy regularnie dezynfekowane.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe