Kolejne modernizacje dróg w powiecie. Kochanowska w Gościcinie i fragment w Łeżycach

  • 22.10.2020, 11:18 (aktualizacja 22.10.2020, 11:30)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kolejne modernizacje dróg w powiecie. Kochanowska w Gościcinie i fragment w Łeżycach
Ponad 4 mln złotych pozyskał powiat wejherowski z Funduszu Dróg Samorządowych. Oznacza to, że kolejne powiatowe drogi zyskają nową nawierzchnie wraz z chodnikami.

Po raz kolejny powiat wejherowski pozyskał fundusze na remont dróg powiatowych. Tym razem modernizacji doczeka się ulica Kochanowska w Gościcinie oraz odcinek Rumia- Łężyce-Gdynia w kierunku Ekodoliny.

„Powiat wejherowski pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych na dwa kolejne projekty, które znalazły się na liście rezerwowej. Tym samym powiat wejherowski otrzymał fundusze na wszystkie projekty, które złożył w roku bieżącym i ubiegłym.” – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Wartości projektu dotyczącego modernizacji drogi prowadzącej do Ekodoliny to 2 700 000zł, natomiast wartość modernizacji ulicy Kochanowskiej w Gościcinie to 6 000 000 zł. Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1 350 000 na pierwsze zadanie oraz 3 000 000 na drugi projekt.

„W zakresie tego zadania jest przede wszystkim budowa chodnika na całym zakresie na terenie gminy Wejherowo i gminy Luzino oraz pełna mobilizacja na odcinku drogi przebiegającym przez gminę Wejherowo.” – powiedział Jacek Thiel.

Przetarg już ogłoszono. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Na realizacje zadania jest 12 miesięcy. Nieco inaczej wygląda sytuacja związana z odcinkiem drogi w Łężycach. Tutaj mamy do czynienia z kontynuacją wcześniejszego zadania drogowego.

„Jesteśmy już po przetargu. Jest wyłoniona firma. Wiemy, że będą oszczędności. Prace tam się już rozpoczynają i mają zostać zakończone wraz z końcem tego roku.” – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Obie inwestycje znajdowały się na liści rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy podpisali starosta Gabriela Lisius oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe