Judo. Wejherowianka medalistką Mistrzostw Polski

  • 26.10.2020, 12:56 (aktualizacja 26.10.2020, 13:10)
  • Redakcja wejherowo24.info
Judo. Wejherowianka medalistką Mistrzostw Polski
Podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski Kadetek w JUDO w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Wejherowianka Agata Syska, trenująca w UKS Team Dragon Wejherowo, a reprezentująca AZS AWFiS Gdańsk gdzie jest podopieczną trenera Pawła Chybczyńskiego, wywalczyła historyczny dla Wejherowa w tej kategorii wiekowej brązowy medal w judo.

Agata  Syska 27 września podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych rozgrywanych w Piasecznie dotarła do półfinału gdzie przegrała , a następnie uległa po wyrównanej walce o trzecie miejsce , którą prowadziła do ostatnich sekund, z obecną Mistrzynią Polski i zajęła ostatecznie miejsce tuż za podium.

Następnymi zawodami Wejherowianki były Eliminacje do OOM Regionu Północnego. które odbyły się w Jezierzycach 04.10.2020. W tych zawodach Agata nie dała szans rywalkom i wywalczyła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie walki przed czasem.Brązowy medal Agaty Syska w tej kategorii wiekowej jest jedynym medalem dla naszego miasta, który wywalczyła Wejherowianka w sporcie olimpijskim jakim jest Judo.

Podczas Mistrzostw Polski Agata (kat, 52 kg) uległa jedynie zawodniczce gospodarza zawodów w dogrywce, a pozostałe walki rozstrzygnęła przed czasem na swoja korzyść co dało jej trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Medal Mistrzostw Polski który zdobyła jest jej życiowym sukcesem w dotychczasowej karierze.

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe