Bursztynowy bazarek... Niepełnosprawność nie przeszkadza pomagać innym

  • 26.10.2020, 13:43 (aktualizacja 26.10.2020, 13:53)
  • Redakcja wejherowo24.info
Bursztynowy bazarek... Niepełnosprawność nie przeszkadza pomagać innym
Młody mieszkaniec Gdyni poprosił nas o zwrócenie uwagi na akcje charytatywną. Kuba mimo swej niepełnosprawności, stara się nieść pomoc innym.

Kuba Rohde pełen jest pomysłów. Pomimo swej niepełnosprawności wciąż pamięta o innych i czynnie angażuje się w akcje charytatywne. 

"Jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Mieszkam w Gdyni. Od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jestem Absolwentem jednego z Trójmiejskich liceów, chodziłem do klasy o profilu dziennikarskim. Uwielbiam dziennikarstwo, ponieważ jest to zawód, za pomocą którego można pomagać ludziom. Pomimo iż poruszam się na swoich czterech kółkach, udzielam się społecznie. Nie potrafię przejść obojętnie widząc, że ktoś potrzebuje pomocy. Obecnie jestem pomysłodawcą i koordynatorem dwóch dużych zbiórek na rzecz Gdyńskiego Hospicjum "Bursztynowa Przystań", a także Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni." - piszę Jakub Rohde.

Pierwsza akcja to wielka zbiórka na rzecz wspomnianych wyżej hospicjum, rozpoczęła się ona 30.09.2020r. i trwać będzie do 31.03.2021r.  Druga akcja to bazarek "Bursztynek" - licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony jest na hospicjum. Każdy może wystawić przedmiot na aukcje. Przedtem jednak należy zgłosić taką chęć Administratorom.

Gratulujemy Kuba zapału i dobrego serca. Podajemy link do zbiórki https://www.facebook.com/bazarekbursztynek
Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe