Odszedł Mirek Odyniecki. Człowiek kultury, poeta, muzyk, dziennikarz....

  • 26.10.2020, 14:13 (aktualizacja 26.10.2020, 15:04)
  • Redakcja wejherowo24.info
Odszedł Mirek Odyniecki. Człowiek kultury, poeta, muzyk, dziennikarz....
Któż nie kojarzy Mirka Odynieckiego? Wysoki, o siwych włosach, uprzejmy, z poczuciem humoru. Poeta, muzyk, działacz kultury oraz samorządowy. W latach 2020 - 2010 radny powiatu wejherowskiego. Niestety w czwartek o 16.40 odszedł do Domu Ojca.

W wieku 73 lat zmarł Mirosław Odyniecki. Dziennikarz, poeta, satyryk,  muzyk, animator kultury, działacz samorządowy, były radny powiatowy. Dbał o rozwój środowiska literackiego w Wejherowie i w okolicach. Dzięki niemu wielu młodych twórców odważyło się publikować swoje utwory. Był również silnie związany ze środowiskiem muzycznym, zwłaszcza rockowym.

W latach 1993-1999 piastował funkcję redaktora naczelnego "Kuriera Wejherowskiego". Współpracował z wieloma czasopismami. Jest autorem licznych tomików wierszy. Dzięki niemu ukazywały się m.in.  wydania antologii poetów ziemi wejherowskiej „Ziemio moja”. Zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień w konkursach literackich m.in. „O złote pióro Sopotu” czy „O laur Bursztynowej Róży”.

Mirek Odyniecki był człowiekiem wrażliwym i otwartym zwłaszcza na młodych ludzi, których zawsze wspierał. Nikomu nie odmówił pomocy. Miły i uśmiechnięty. Znany był też z ogromnego poczucia humoru. Zawsze bowiem miał w zanadrzu kawały.

Kilka lat temu ciosem dla Mirka była przedwczesna śmierć syna Mateusza, który po ojcu odziedziczył talent poetycki i muzyczny. Mirosław Odyniecki pozostawił żonę Barbarę, syna Bartłomieja i wnuki. Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe