Oddziały cowid-owe w Wejherowie. Informacje dla rodzin pacjentów

  • 18.11.2020, 10:51 (aktualizacja 18.11.2020, 11:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
Oddziały cowid-owe w Wejherowie. Informacje dla rodzin pacjentów
Przypominamy, że w związku z powstaniem Oddziałów Zakaźnych dla pacjentów zakażonych covid19 w „Szpitalach Pomorskich” zmianie ulegają działalności niektórych oddziałów w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oraz Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Ponadto podajemy informacje dla rodzin pacjentów hospitalizowanych z powodu covid-19.

Od 16 listopada br. w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie uruchomiony zostanie 50-łóżkowy Oddział Zakaźny dla chorych na covid19. Miejsca te powstaną w tzw. budynku łóżkowym – w miejscu obecnie działających Oddziałów: Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Otolaryngologii, których działalność zostanie zawieszona. Dodatkowo w szpitalu dla pacjentów covid19 uruchomiono już 4 łóżka na Oddziale Kardiochirurgii oraz 3 stanowiska ECMO do prowadzenia terapii pozaustrojowej u pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową.

 

 

INFORMACJA DLA RODZIN PACJENTA/OSÓB BLISKICH 

  • Informacji o stanie zdrowia pacjenta hospitalizowanego z powodu COVID -19, udziela lekarz po uzyskaniu od osoby dzwoniącej nr PESEL pacjenta i weryfikacji dokumentacji medycznej pod kątem osób wskazanych przez pacjenta do uzyskania informacji o jego stanie zdrowia – : 58-57-27-479 lub 471 lub 581

  • W przypadku istotnego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta – informacji osobie wskazanej przez pacjenta, udziela niezwłocznie lekarz drogą telefoniczną.
  • Przesyłki rzeczowe dla pacjentów leczonych w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, można pozostawiać w Holu Głównym Szpitala (Punkt Informacyjny), codziennie w godzinach 08:00 – 18:00

Przesyłka musi być opisana:

  1. Nazwa Oddziału, na którym przebywa Pacjent
  2. Imię i nazwisko Pacjenta
  3. Data urodzenia Pacjenta
Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe