Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego. Nowoczesna stołówka

  • 18.11.2020, 13:52 (aktualizacja 18.11.2020, 13:59)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego. Nowoczesna stołówka Zdj: fb powiat wejherowski
W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie wyremontowana została stołówka i kuchnia. Część pieniędzy na remont pochodziła z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu". Resztę dofinansował powiat wejherowski. W ramach prac wymieniona została instalacja kanalizacyjna i sanitarna, odmalowano ściany i sufity, wymieniono przewody elektryczne, zamontowano nowe lampy oświetleniowe. Ponadto stołówka wyposażona została w nowe stoły i krzesła.

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego przy ulicy Sucharskiego w Wejherowie wyremontowano stołówkę oraz kuchnie. Całość inwestycji oscylowała w kwocie blisko 300 000 zł. Z czego 190 000 zł dofinansował powiat wejherowski.

Gruntownie zostały wymienione wszystkie sanitariaty, wszystkie przewody elektryczne. Duża część tego remontu znajduje się pod ziemią i jest niewidoczna. Widoczny jest ten element wykończeniowy, dekoracyjny stołówki, która nabrała nowoczesnego i pięknego charakteru”. – powiedziała Małgorzata Woźniak dyrektor PZKS.

Ze stołówki codziennie korzysta blisko 300 uczniów i wychowanków placówki.

„Z tego z trzema posiłkami dzieci z przedszkola i z grup wychowawczych czyli z internatu. Ponad 200 naszych uczniów jest dożywianych w czasie dużej przerwy.” - powiedziała Małgorzata Woźniak dyrektor PZKS.

Placówka ta należy do najnowocześniejszych w Polsce, gdzie edukację mogą rozpocząć dzieci z dysfunkcjami już od wieku przedszkolnego, aż do osiągnięcia pełnoletności.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe