Twoje światła, Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź ustawienia...

  • 18.11.2020, 14:02 (aktualizacja 18.11.2020, 14:08)
  • Redakcja wejherowo24.info
Twoje światła, Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź ustawienia...
Na terenie całej Polski trwa kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na światła w naszych pojazdach. Dodatkowo można skorzystać z bezpłatnych badań w wybranych stacjach diagnostycznych. Badania dotyczą oświetlenia samochodu.

Prawidłowe oświetlenie pojazdów, a co za tym idzie odpowiednia widoczność, to ważne aspekty. Szczególnie istotne w okresie jesienno - zimowym, gdy szybko zapada zmierzch. Za mocne, za słabe, brudne klosze od lamp, złe natężenie światła czy nieprawidłowo ustawiony promień światła - to błędy na które funkcjonariusze zwrócą baczną uwagę.

W trakcie trwania ogólnopolskiej akcji można 21 listopada (po uprzednim umówieniu) skorzystać z darmowej kontroli świateł w wybranych stacjach diagnostycznych, zrzeszonych w Polskiej Izbie Kontroli. W województwie pomorskim jest ich aż 74. Osoby posiadające aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. Na terenie powiatu wejherowskiego można zgłosić się do warsztatu Autotest na ulicy Transportowej 1.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe