MZK. Elektryczny pojazd w fazie testowej

  • 20.11.2020, 14:11 (aktualizacja 20.11.2020, 14:18)
  • Redakcja wejherowo24.info
MZK. Elektryczny pojazd w fazie testowej
Od 18 listopada na ulicach miasta możemy zaobserwować biały autobus marki mercedes. Pojazd jest w fazie testowej na prośbę Miejskiego Zakłady Komunikacji w Wejherowie. Placówka, bowiem od kilku miesięcy czyni starania dążące do wprowadzenia w powiecie wejherowskim ekologicznych autobusów.

Biały, nowoczesny pojazd, który pojawił sie ostatnio na drogach powiatu wejherowskiego, to testowy egzemplarz autobusu marki Mercedes zasilanego prądem. Od kilku miesięcy władze Miejskiego Zakładu Komunikacji prowadzą rozmowy w celu wprowadzenia na ulicach naszego powiatu ekologicznych pojazdów wodorowo – elektrycznych.

Obecnie trwa faza testowa. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Mercedes na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi ok. 150 kilometrów. Autobus mercedes eCitaro jest cichy, dynamiczny i ekologiczny. Pomieści 82 pasażerów. Będzie kursował na wszystkich liniach w powiecie wejherowskim. Chodzi o sprawdzenie pojazdu na konkretnych trasach.

Zanim autobus eCitaro pojawił się na wejherowskich drogach, niezbędne było przygotowanie go pod względem technicznym. Dostosowanie kasowników, czytników kart, tablic informacyjnych nie było prostym zadaniem. Nowy autobus będzie w ramach testu MZK kursował do końca listopada. Przypominamy, że pasażerowie korzystający z kursu eCitaro płacą za przejazd zgodnie z obowiązującą taryfą.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miloszman
Miloszman 16.04.2021, 15:31
kek

Pozostałe