Gmina Luzino. Gruntowna modernizacja Chłopskiej zakończona

  • 23.11.2020, 16:03 (aktualizacja 24.11.2020, 12:46)
  • Redakcja wejherowo24.info
Gmina Luzino. Gruntowna modernizacja Chłopskiej zakończona
Ulica Chłopska w Kębłowie (gmina Luzino) została gruntownie zmodernizowana. Sieci podziemne, nowa nawierzchnia, chodniki, zatoczka autobusowa, oświetlenie oraz wyniesienie skrzyżowania ulic Wiejska i Chłopska. To główne zadania jakie wykonano w ramach modernizacji.

Prace modernizacyjne nad którymi czuwał powiat wejherowski obejmowały nie tylko część podziemną oraz nowa nawierzchnię.  To również wyniesione skrzyżowanie i przejście dla pieszych, oraz dodatkowe doświetlenie przejść. Powstało także nowe oświetlenie, chodniki z obu stron jezdni, zatoczka autobusowa czy ścieżka rowerowa. Zadbano również o zamontowanie przepustów pod zjazdami i zabezpieczenie przydrożnych rowów, To jednak nie koniec prac w Kębłowie.

"W Kębłowie na ulicy Wiejskiej powstanie jeszcze kawałek chodnika oraz zatoka autobusowa. Ponadto prace są prowadzone w samym Luzinie przy ulicy Wilczka oraz w Wyszecinie i w Milwinie. Przy drogach powiatowych budujemy chodniki, ponieważ te miejscowości bardzo się rozbudowują i wnioskowali o to mieszkańcy oraz wójt." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 

Zadanie dotyczące modernizacji ulicy Chłopskiej zostało w 75 % sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pochodzi z budżetu powiatu wejherowskiego oraz gminy Luzino. Całość inwestycji to koszt ponad 2 mln zł.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe