Plac Jakuba coraz piękniejszy. Kolejna inwestycja wykonana

  • 25.11.2020, 16:49 (aktualizacja 25.11.2020, 16:58)
  • Redakcja wejherowo24.info
Plac Jakuba coraz piękniejszy. Kolejna inwestycja wykonana
Kolejny obiekt na osiedlu Sucharskiego w pobliżu ulicy Mostnika został oddany do użytku. Boisko do piłki nożnej powstało w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

To czwarta inwestycja zrealizowana na osiedlu Sucharskiego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Najpierw powstało boisko wielofunkcyjne, następnie plac zabaw, a potem świetlica osiedlowa. To także doskonały przykład zorganizowania i współpracy społecznej. Dzięki staraniom Rady Osiedlowej oraz mieszkańców udało się wywalczyć kolejne projekty Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie cztery inwestycje realizowane na Osiedlu Sucharskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego tworzą Plac im. Ryszarda Jakubka.

„Plac imieniem Ryszarda Jakubka bardzo się zmienił. To miejsce powstało dzięki dwóm edycjom Budżetu Obywatelskiego: z 2018 i 2019 roku, gdzie maksymalna wartość jednego projektu to 200 tys. zl. Tutaj decyzją prezydenta zwiększyliśmy te środki o prawie 100 tys. zł.” – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Koszt budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej wyniósł 496 tys. zł.

„Tutaj mamy duże boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Pod spodem musi być odpowiednie odwodnienie terenu. Do tego mamy wysokie ogrodzenie. Dodatkowo za bramkami są piłkochwyty.” – powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wartość wszystkich inwestycji na Osiedlu Sucharskiego to blisko 1,4 mln zł.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe