Władze Wejherowa "świecą przykładem". Przekazanie odblasków policji

  • 27.11.2020, 14:05 (aktualizacja 27.11.2020, 14:08)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Władze Wejherowa "świecą przykładem". Przekazanie odblasków policji Zdj: KPP Wejherowo
Policyjne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze wspiera Urząd Miasta w Wejherowie. Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa przekazał na ręce insp. Beaty Perzyńskiej, komendant Powiatowej Policji w Wejherowie 2 tysiące sztuk elementów odblaskowych w ramach kampanii profilaktycznej „Świeć przykładem", które trafią do młodszych i starszych mieszkańców. Odblaskujące elementy noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają poprawić widoczność pieszych.

Do dzieci oraz dorosłych w Wejherowie trafią odblaski przekazane na ten cel przez Urząd Miasta w Wejherowie. Spotkanie podczas, którego zostały przekazane odblaski policjantom, odbyło się na wczoraj w wejherowskim urzędzie. Nawyk dbania o swoją widoczność starają się zaszczepić w maluchach policjanci w trakcie profilaktycznych prelekcji, które odbywają się cyklicznie w szkołach. Odblaski będą także rozdawane przy innych okazjach np. podczas działań „Pieszy" czy kontroli w rejonach przejść dla pieszych, a także podczas rożnych spotkań.

Funkcjonariusze policji będą wręczać ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa odblaski w czasie trwania akcji „Świeć przykładem". Elementy odblaskowe, wręczane pieszym, noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak widać bezpieczeństwo mieszkańców na drodze jest jednym z priorytetów władz miasta oraz wejherowskiej Policji.

 

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe