Walka z covid-19. Jedyny taki oddział na Pomorzu

  • 01.12.2020, 11:28 (aktualizacja 15.03.2021, 12:42)
  • szpitale pomorskie / redakcja
Walka z covid-19. Jedyny taki oddział na Pomorzu
Z początkiem listopada utworzono na Oddziale Kardiochirurgii szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie jedyny na Pomorzu oddział leczenia skrajnej niewydolności oddechowej w przebiegu Covid-19 przy użyciu ECMO, czyli aparatu umożliwiającego pozaustrojowe natlenianie krwi. Jest to metoda stosowana jako działanie ostatniej szansy w sytuacjach, w których już nawet respirator nie pomaga.

Oddział bardzo szybko wypełnił się pacjentami, obecnie trwa walka o życie trzech mężczyzn w wieku 31,45 i 51 lat Praca na tym oddziale, jak w każdym w którym leczeni są zakażeni covid19, jest bardzo stresująca i trudna choćby z powodu konieczności używania środków ochrony osobistej: kombinezonów czy masek.

Zespół pielęgniarski Oddziału Pooperacyjnego Kardiochirurgii to prawdziwe bohaterki - nie narzekają, z odciśniętymi na twarzach pręgami od masek i gogli wykonują swoją pracę. Zmęczenie i przewlekły stres robią swoje, zwłaszcza, że na covid19 choruje także część personelu.

Dlatego w imieniu Oddziału Kardiochirurgii Szpitale Pomorskie zwracają się z apelem do pielęgniarek/pielęgniarzy, zwłaszcza z doświadczeniem na intensywnej terapii.

„Może ktoś chciałby pomóc - w każdym wymiarze godzin.” - czytamy na fb Szpitale Pomorskie.

Jednocześnie Szpitale Pomorskie proszą o maila na adres: [email protected] i podanie swojego nr telefonu.

Film autorstwa Szpitale Pomorskie

szpitale pomorskie / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe