Wejherowo. Poważne oskarżenia wobec działaczy PiS

  • 16.12.2020, 13:23 (aktualizacja 16.12.2020, 14:21)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowo. Poważne oskarżenia wobec działaczy PiS
Czy wejherowski radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Reszke dopuścił się kradzieży pieniędzy z konta starszej osoby? Radny Tomir Ponka zasygnalizował, że mogło do tego dojść. Sprawą ma zając się wejherowska Prokuratura Rejonowa.

Czy wejherowski radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Reszke dopuścił się kradzieży pieniędzy z konta starszej osoby? Tomir Ponka podczas wtorkowej konferencji zasygnalizował, że mogło dojść do takiej sytuacji, a sprawę zweryfikuje prokuratura. Natomiast Piotr Reszke jak i inni radni PiS-u, w tym radny powiatowy Witold Reclaf twierdzą, że to oszczerstwo.

„W dniu 26 listopada została przekazana mi korespondencja o bulwersującej treści. Treści, która jest ukierunkowana na krzywdę moralną, finansową. Skrzywdzenie starszej pani, ponad 80-letniej, która być może straciła oszczędności swojego życia.” – powiedział Tomir Ponka radny miasta Wejherowa.

”Ze smutkiem i żalem wysłuchałem w tej chwili tych bezpodstawnych oskarżeń radnego Tomira Ponki. To co powiedział, są to pomówienia i insynuacje.” – powiedział Witold Reclaf radny powiatu wejherowskiego.

Radny Tomir Ponka zareagował po wpłynięciu do niego wystąpienia od mieszkańca Pana Zbigniewa Tyszko. W swojej skardze p. Tyszko zarzuca Piotrowi Reszke, że w tajemnicy podjął z konta wejherowskiej seniorki 10 tys. zł, bez jej wiedzy i zgody, zaś radni Marcin Drewa, Witold Reclaf i Wojciech Rybakowski mieli sprawę tuszować. Wiedząc o sprawie przez rok czasu nic nie zrobili, aby pomóc starszej Pani. Wszyscy są znanymi lokalnymi działaczami PiS. Pan Tyszko też jest członkiem PiS, ale został zawieszony za - jego zdaniem - krytykę wyżej wymienionych. Radny Tomir Ponka wystąpił w PiS na początku roku i obecnie jest radnym niezależnym.

Doszło najprawdopodobniej do bulwersującego postępowania. Kradzieży i braku refleksji nad faktem skrzywdzenia starszej osoby przez Pana radnego Piotra Reszke na szkodę pokrzywdzonej oraz tuszowania faktu tej kradzieży (...) przez Pana Marcina Drewę.” – powiedział Tomir Ponka

„Jak ja mam tutaj się odnieść, jak nie czytałem tego pisma. (…) W każdym bądź razie, jeśli chodzi o tą Panią to, znamy się 6 lat i w tej chwili jakieś wymyślone sprawy.” – powiedział Piotr Reszke radny miasta Wejherowa.

„Wciąganie mojej osoby, jakieś rzekome tuszowanie. Szanowni Państwo nie ma sprawy. Nie toczy się żadne postępowanie, to co ja mogłem tuszować?” – powiedział Marcin Drewa.

Jak mówi Tomir Ponka, nie mógł koło bulwersującej sprawy przejść obojętnie i poinformował o niej opinię publiczną oraz skierował ją pismem z dnia 30 listopada bieżącego roku do wejherowskiej Prokuratury Rejonowej.

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jony
Jony 20.01.2021, 19:50
Drewa doradca..... Ciekawe kiedy pokrzywdzonej babci oddadzą utracone pieniądze, może na Dzień Babci, he, he PIS wejherowski powinien się zakopać, a czy wyższe władze o tym wiedzą... Trzeba będzie zadzwonić do Tvn
Loki
Loki 05.01.2021, 20:01
Niech ten gamoń Drewa ze swoim siwym panem przestanie kłamać .
Sprawa prosta złodziej z Pis to też złodziej i basta
Ciekawe ile takich złodziejstw i poprzejmowanych domów , mieszkań i działek od osób starszych i schorowanych się odbyło .
Obrzydliwe
Jo
Jo 22.12.2020, 09:31
Ciekawe czy ktoś się zainteresuje prezesem działek na Sucharskiego. Został on zawieszony przez komisję z Gdańska. Takie przekręty robił i robi nadal. Żaden portal wejherowski nie chce się tym zająć.
Hmm?
Hmm? 18.12.2020, 16:26
Dzień dobry. Czytam i tekst i wasze komentarze. I jedno pytanie mi się nasuwa. Sprawa, jak rozumiem tyczy się pana radnego R. i jakiejś starszej pani? A pisma pisze jakiś pan i na konferencji wypowiada się radny P. A gdzie poszkodowana? Czy ta pani w ogóle wie o tym, że jej sprawa została nagłośniona?
kuku
kuku 18.12.2020, 21:13
Właśnie chciała żeby jej pomóc bo sama nie wie z racji wieku, jak w tej sytuacji postąpić, przecież to trwa od dłuższego czasu, ale pis nie chciał jej pomóc, a Drewa i inni wszystko wiedzieli dużo wcześniej, ale to tuszowali, by nie ujrzało to światłą dziennego. Nie wszyscy starsi ludzie są tacy bystrzy i obeznani w każdej sprawie. To trzeba zrozumieć............
Reszke Filip
Reszke Filip 18.12.2020, 11:18
Pani opisana jako osoba starsza i samotna niejednokrotnie, była traktowana przez nas jako członek naszej rodziny. Pomagaliśmy i wspieraliśmy. Ktoś próbuje mojemu ojcu podrzucić tzw. "Świnie", bo komus jest to na rękę. Wysługują sie starszą kobietą Ci, którzy do celów politycznych wykorzystują nieprawdziwe informacje i oszczerstwa. To jest karalne. W szczególności, że sprawa zaczęła się od członków pis wykluczonych za haniebne zachowanie, o którym pisały media. Dobro i prawda zwycięży.
krótka sprawa
krótka sprawa 18.12.2020, 16:00
Chłopie, oddaj tej Pani 10 tysięcy i po sprawie, a nie tu takie pierdoły pociskasz!
Bankowiec
Bankowiec 18.12.2020, 13:30
A pieniędzy nie ma............he ,he, wyparowały........topicie się już sami, nawet nie potraficie się bronić, fajtułapy ! czysta sprawa dla p. Prokuratora
☆☆☆☆☆ ☆☆☆
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ 18.12.2020, 11:38
Dobro i prawda w PISie hahahah. Tak jak prawa i sprawiedliwosci nie ma PISie :) najbardziej zaklamana, bandyckie , zlodziejska, kolesiowska partia w Polsce. Tyle złego co oni zrobili i robią dla Polski tyle jeszcze nikt nie zrobil. To wstyd reprezentowac tą partię ! A to, ze maja wszystko w garsci sądu prokuratura sprawia, że wszystkie sprawy przeciwko ich czlonkom sa umarzania
PiS maki fuj
PiS maki fuj 17.12.2020, 12:33
Wejherowo Nasze Miasto i Dziennik Bałtycki PiS
GWE też PiS ?
TTM PiS ?
Kasa i układziki
Idą obrzydliwe i zakłamane czasy
PiS kupił TTM ?
PiS kupił TTM ? 17.12.2020, 11:15
Czy TTM i Nadmorski też już kupiony przez PIS ? Jak widać byli i nic nie podali .
TTM PIS ?
To nie ja bylam Ewą
To nie ja bylam Ewą 18.12.2020, 10:04
Przeciez w Nadmorskim pracuje zona pana Marcina . On nic nie tuszuje , zona robi to za niego .
fajne zdjęcie
fajne zdjęcie 17.12.2020, 10:07
Jak tych trzech wygląda na tym zdjęciu? Skazańcy lub uczniaki w szkole przed profesorem, he he. I te czerwone, wyciągnięte i brudne spodnie doradcy prezydenta RP Dudy! Fuj! Wstyd!
lolo
lolo 17.12.2020, 14:44
Trzech skruszonych a czwarty się nie pojawił........wejherowskie lumpy piwowskie, widać tusz na rękach........oj PISIAKI, Horała i Kaczyński o tym wie !
Siwy z Kudłatym stoją nad Katem
Siwy z Kudłatym stoją nad Katem 17.12.2020, 11:27
Co się dziwić , tam sami pisowscy dyrektorzy za publiczne pieniądze .
Stołki stołeczki , spółki spółeczki a w dyńkach Echhhoooo .
Katastrofa
☆☆☆☆☆ ☆☆☆
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ 16.12.2020, 22:28
I Drewa z tymi złączonymi paluszkami jak kaczorek, obrzydliwy gość
Tom
Tom 16.12.2020, 21:57
Ostatnio jeden z PISu latał po rynku z jakimś pistolecikiem, ale policja go przechwyciła i chyba dalej jest w pisie, co to za wejherowska organizacja, he, he, tak nie może być panie Horała, a pan panie Drewa i reszta .......a szkoda słów. Niech żyją, niech żyją !!!
Jovita
Jovita 16.12.2020, 21:44
To jakaś parodia. Myślicie, że ktoś by się pokusił na 10 tys mając dobrą kasę na wypłatę co miesiąc? To prowokacja Narcyza Ponki. Robić fetnent. Normalny człowiek składa do prokuratury i nie szuka poklasku. Ten gościu powinien go podać o zniesławienie, za gadanie bzdur publicznie bez wyroku sądu. Prawomocnego!
Kk
Kk 17.12.2020, 13:00
Złodziej to złodziej...
Myślący
Myślący 17.12.2020, 11:30
Rebus , spójrz na nich i zobacz kto ma te 10 tysi na miesiąc .he he
akurat
akurat 17.12.2020, 10:10
Tak? To spójrz w BIP miasta Wejherowa w oświadczenia majątkowe radnego Reszke, bo to on miał tę kasę zabrać. Same długi i marne dochody. A co zrobi pisowska prokuratora ..... ? Dobrze, że nagłośnił!
Papa
Papa 16.12.2020, 22:23
Osoba publiczna musi być kryształowa......bez skazy, a tu mamy zonk..
Papa
Papa 16.12.2020, 21:40
Kłamać to trzeba umieć, czy pan Horałą już wszystko wie z panem Kaczyńskim........na czele, taki pis to naprawdę duży PIC, w dodatku doradca P.Reszki i prezydenta, to już chwyt poniżej pasa. Panie Drewa pan to naprawdę jest kapiszonem. A pan panie Reclaf.....to już żenada, kto tam został w tym wejherowskim pisie, co mądrzejszych usuwają, wykluczają czy zawieszają. Tam już nie ma nikogo......
Piotrek
Piotrek 16.12.2020, 21:30
Nie musi się toczyć żadne postępowanie a sprawę można zatuszować Panie Drewna.
Pomyślcie
Pomyślcie 16.12.2020, 20:14
Skwarłe załatwił PiS bo chce mieć swojego wójta. Kto teraz kontroluje prokuraturę? Kto tego przypilnował w sądzie w Gliwicach? Przecież nie Hildebrandt
☆☆☆☆☆   ☆☆☆
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ 16.12.2020, 22:04
Dokladnie PIS nie ma tutaj szans, ale ma sposoby na zdobycie stanowisk :( to dobrze zorganizowana mafia, dzialajaca legalnie, wybrana przez obywalteli :( i to jest straszne. A Pan Drewa, no cóż, kim by dzisiaj byl gdyby nie PIS ? Kucharzem
Ciekawe
Ciekawe 16.12.2020, 20:11
Drewa tu szaleje i obraża Ponke bo się go boi. On dużo wie i może sobie coś jeszxze przypomnieć o wejherowskim PiS
Janek
Janek 16.12.2020, 20:10
Jak Skwarło kupił smieciarę robota pamiętam. Całe miasto było oburzone. To że Prezydent podał do sądu nic dziwnego, miał obowiązek. Dziwne tylko, że aż 12 lat się to ciągnęło. Ponka całe życie, to smutek dla otoczenia, oskarżenia, szemrane interesy. Nakręca się kiedy znajdzie ofiarę, już w szkole tak było. Nie dawajcie mu wiary.!!!
☆☆☆☆☆  ☆☆☆
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ 16.12.2020, 22:17
Uniewinniony przez Sąd pierwszej instancji, ale komus stanowisko jest potrzebne :( komu ? Kto ma zostac komisarzem ? Drewa, nie wiem co on robi tym z PISu , ale pnie sie chłopak :)
Brednie na forum
Brednie na forum 16.12.2020, 20:06
Reszka coś wtyka na każdej sesji?! To obejrzyj te sesje! Reszka zabrał głos w tym roku chyba raz czy dwa i gadał o tym że mapka przy uchwale była czarno-biała i on jej nie rozumie.
Adam K.
Adam K. 16.12.2020, 18:28
Ludzie.... Krzysztof robi czystki. Skwarło niewygodny ze względu na syna. Out. Reszke wytyka na każdej sesji obsesję, błędy i chore pomysły Hildebrandta. Out. Ciekawe co dostał Radny Ponka za zmianę stron. Najpierw wyśmiewal ideę wodnych ogrodów teraz przyklaskuje. Brawo Wejherowo.
☆☆☆☆☆ ☆☆☆
☆☆☆☆☆ ☆☆☆ 16.12.2020, 22:21
Raczej czego Ponka nie dostal od PISu :) przeciez jak startowal z ich ramienia na prezydenta Wejherowa to nie robil tego za darmo, a ze mu nie poszlo to go olali :) on moze sobie pozwoli zeby nie byc w PISie bo ma swoj interes i dochod, Drewa tego nie moze zrobic bo bez PISu jest nikim
Bredzisz
Bredzisz 16.12.2020, 20:06
Reszka coś wtyka na każdej sesji?! To obejrzyj te sesje! Reszka zabrał głos w tym roku chyba raz czy dwa i gadał o tym że mapka przy uchwale była czarno-biała i on jej nie rozumie.
pluto
pluto 16.12.2020, 22:34
On widzi chyba białe myszki......
Feniks