Gmina Wejherowo. Wybory nowego wójta

  • 05.01.2021, 14:00 (aktualizacja 05.01.2021, 14:47)
  • Redakcja wejherowo24.info
Gmina Wejherowo. Wybory nowego wójta Zdj: Przemysław Kiedrowski facebook Na zdjęciu: Przemysław Kiedrowski, który jako pierwszy przedstawił swoją kandydaturę na stanowisko wójta Gminy Wejherowo.
Prezes Rady Ministrów wyznaczył przedterminowe wybory nowego Wójta Gminy Wejherowo na dzień 21 lutego 2021 r. Stało się tak ponieważ były wójt Henryk Skwarło stracił stanowisko na skutek prawomocnego wyroku skazującego go za "ustawienie przetargu". Start na urząd wójta zadeklarowało dotychczas dwóch kandydatów: radny gminny Przemysław Kiedrowski i Krzysztof Seroczyński.

Pierwszy start w wyborach na urząd Wójta Gminy Wejherowo zadeklarował PRZEMYSŁAW KIEDROWSKI – aktywny samorządowiec nie należący do żadnej partii politycznej, radny gminny i przewodniczący Klubu Radnych "Wspólny Powiat" w Radzie Gminy Wejherowo, działacz społeczny, trener piłki ręcznej i jeden z założycieli Klubu Sportowego "Tytani Wejherowo", przedsiębiorca, współprowadzący również rodzinne gospodarstwo rolne. Posiada wykształcenie wyższe - Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, kierunek: stosunki międzynarodowe.

KRZYSZTOF SEROCZYŃSKI były radny Gminy Wejherowo, z wykształcenia prawnik, związany przez wiele lat z byłym wójtem Henrykiem Skwarło, reprezentujący Klub Radnych "Gospodarna Gmina". Przypomnijmy, że Komisarz Wyborczy w Słupsku poinformował, iż w związku z uprawomocnieniem się wyroku Sądu Okręgowego w Gliwicach, sygnatura akt VI Ka 553/20, w dniu 26 listopada 2020 r. wygasł mandat Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło. Wygaśnięcie mandatu nastąpiło z winy Henryka Skwarło, gdyż popełnił przestępstwo i został prawomocnie skazany, a Komisarz Wyborczy ogłosił to publicznie. Niezawisły Sąd skazał Henryka Skwarło na jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 10 tys. zł grzywny i opłatę sądową, za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej popełnił przestępstwo określane potocznie jako „ustawienie przetargu” na zakup wielozadaniowego pojazdu komunalnego, co miało miejsce w 2008 roku. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym razem z wójtem stanowisko stracił również Krzysztof Seroczyński, który przez dwa miesiące był wicewójtem.

Prezes Rady Ministrów powołał Mikołaja Bazylego Ochmana na pełniącego obowiązki Wójta Gminy Wejherowo do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta oraz ogłosił kalendarz wyborczy.

 

KALENDARZ WYBORCZY W GMINIE WEJHEROWO

— Do dnia 28 stycznia 2021 r. (do godz. 24:00) - zgłaszanie gminnej komisji wyborczej kandydatów na wójta,

— Do dnia 8 lutego 2021 r. - zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

— Do dnia 12 lutego 2021 r. - składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.

— Do dnia 16 lutego 2021 r. - składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy oraz zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych;

— W dniu 19 lutego 2021 r. o godz. 24:00 - zakończenie kampanii wyborczej;

— W dniu 21 lutego 2021 r. godz. 7:00-21:00 – głosowanie na wójta.

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dryfa
Dryfa 06.01.2021, 21:00
A jednak nawet pisowcy skreślili kapiszona Drewe , kiwał , kiwał się zakiwał he he .
Ta banda partaczy nic nie potrafi to gdzie oni się pchają .
A ten Sericzynski to wszyscy wiedzą żd kręci wałki z gębą i antenką i walka toczy się o ich dalsze wałki .ot tyle drodzy mieszkańcy .
Pogromca
Pogromca 05.01.2021, 19:44
Bardzo ciekawe z jakiego powodu nadmorski i gwe tak mijają się z prawdą przecież Serek nie jest vice wójtem , znowy kasa i interesy deweloperki gęby i skwarłów .
I do tego ten gamoń Drewa który ma tyle za uszami że się przestraszył i nie kandyduje . Ale żałość

Pozostałe