Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowanie współpracy z mieszkańcami powiatu wejherowskiego w 2020 roku

  • 13.01.2021, 12:52 (aktualizacja 13.01.2021, 12:55)
  • KPP Wejherowo
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowanie współpracy z mieszkańcami… Zdj: KPP Wejherowo
Policjanci dokonali podsumowania jakie zagrożenia w 2020 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu wejherowskiego. W większości zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Zachęcamy do korzystania z tych sprawdzonych już wielokrotnie form kontaktu. Policjanci weryfikują każdy taki sygnał i podejmują konkretne działania.

 

 

W minionym 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odnotowali 1620 miejsc na naszym terenie, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wspomniana aplikacja KMZB cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów w roku 2020 zaliczyć można przekraczanie dozwolonej prędkości – 503 informacji oraz nieprawidłowe parkowanie – 376 zgłoszeń. Internauci nanieśli na mapie zgłoszenia dotyczące również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 145 zgłoszeń. Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony.

Podsumowując statystyki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

 

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe