Kalendarze Instytutu Dziedzictwa Solidarności. Unikatowe zdjęcia Zygmunta Pałasza (KONKURS)

  • 20.01.2021, 13:05 (aktualizacja 20.01.2021, 13:31)
  • Lilii Wilczyńska
Kalendarze Instytutu Dziedzictwa Solidarności. Unikatowe zdjęcia Zygmunta Pałasza (KONKURS)
Zdjęcia mieszkańca Wejherowa zdobią kalendarze wydane przez Instytut Dziedzictwa Solidarności. To bardzo oryginalne fotografie, wykonane przez Zygmunta Pałasza podczas Krajowego Zjazdu Delegatów Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Zdjęcia Wejherowianina Zygmunta Pałasza zdobią kalendarz wydany przez Instytut Dziedzictwa Solidarności. To wyjątkowa seria ukazująca często unikatowe fotografie z 1981 roku. Wówczas zorganizowano Krajowy Zjazd Delegatów Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”.

„Siedziałem tam przez dwa tygodnie od rana do wieczora. Robiłem zdjęcia. W nocy mój kolega Tadeusz wywoływał zdjęcia, robiłem odbitki na drugi dzień dawałem te odbitki. Oni mi w zamian  fotografie podpisywali.” – wspomina Zygmunt Pałasz.

Wydane przez Instytut Dziedzictwa Solidarności kalendarze dostępne są w trzech formatach: książkowym, biurowym oraz ściennym.

„Lubię malować i dzięki temu przez obiektyw widzę nie koniecznie wiadomość, tylko po prostu obraz. Dlatego mam sporo zdjęć, ukazujących miejsca, które mało kto fotografował.” – powiedział Zygmunt Pałasz.

Zygmunt Pałasz – dziennikarz, malarz, fotograf, głównie reportażowy. Notatka biograficzna o wejherowskim działaczu znalazła się także w Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Mamy 25 dużych kalendarzy ściennych do rozdania. Wystarczy, że na adres [email protected] wyślą Państwo prawidłową odpowiedź na pytanie: 

W którym roku odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”.?

Na odpowiedź czekamy do końca stycznia br. Wygrywa pierwsze 25 osób z nadesłaną prawidłową odpowiedzią. 

W tytule maila należy wpisać KONKURS, natomiast w treści odpowiedź oraz imię, nazwisko oraz miejscowość w której Państwo obecnie mieszkają. Kalendarze będą do odbioru w wyznaczonym przez nas miejscu i w podanym terminie. 

 

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe