MZK testuje kolejny elektryczny autobus. Solaris w nowej wersji

  • 20.01.2021, 13:59 (aktualizacja 20.01.2021, 14:39)
  • Redakcja wejherowo24.info
MZK testuje kolejny elektryczny autobus. Solaris w nowej wersji
Niedawno informowaliśmy o planach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie, dotyczących wprowadzenia do obiegu pojazdów zeroemisyjnych. W przyszłości mają to być autobusy elektryczne z ekspanderem wodorowym.

Na przełomie listopada i grudnia testowano w tym celu pojazd elektryczny eCitaro marki Mercedes. Teraz po ulicach m.in. Wejherowa, Redy czy gminy Wejherowo i gminy Luzino spotkać można kolejny testowy autobus elektryczny. Tym razem marki Solaris Urbino 12 IV generacji.

„Chcemy, żeby mieszkańcy i nasi pasażerowie mieli możliwość porównania jednej marki do drugiej. Nie chodzi tu może o same marki, a o autobusy, które z jednej strony są bardzo do siebie podobne, a jednak różniące się wieloma elementami.” – powiedział Czesław Kordel prezes MZK Wejherowo.

Autobus jest rozpoznawalny po numerze bocznym – 803. Ponadto wyróżnia się ciekawym malowaniem zewnętrznym w kolorach: niebieski, zielony i biały.

Podobnie jak we wszystkich pojazdach MZK nowej generacji o odpowiedni komfort podróży dbają liczne systemy bezpieczeństwa. Autobus wyposażony jest w nowoczesne baterie litowo-jonowe zabudowane na dachu oraz z tyłu pojazdu. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Solaris na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi ok. 200 kilometrów.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe