Powiat wejherowski. Coraz więcej doświetlonych przejść dla pieszych

  • 20.01.2021, 15:16 (aktualizacja 20.01.2021, 15:22)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiat wejherowski. Coraz więcej doświetlonych przejść dla pieszych Zdj: fb powiat wejherowski
W 2020 roku władze powiatu wejherowskiego zadbały o dodatkowe doświetlenie 46 przejść dla pieszych. W samym tylko Wejherowie przy drogach powiatowych doświetlono 7 przejść.

Dodatkowe doświetlenie przejść dla pieszych znacznie zwiększa bezpieczeństwo przechodniów, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. To też doskonała poprawa komfortu jazdy dla kierowców, bowiem z daleka mogą dostrzec osobę znajdująca się przy przejściu.

„Doświetlenia przejść dla pieszych, to bardzo ważna sprawa ze względu na bezpieczeństwo. W poprzednich latach stopniowo staraliśmy się przejścia doświetlać. Najwięcej przejść doświetliliśmy w roku 2020, bo aż 46 n terenie powiatu wejherowskiego.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

W samym Wejherowie powiat wejherowski doświetlił 7 przejść m.in. przy ulicy Sucharskiego czy Kotłowskiego. W Redzie dokonał 8, zaś najwięcej w Rumi, bo aż 12, następnie w gminie Luzino 9 doświetleń, 5 w gminie Szemud, 3 w gminie Linia i po jednym w gminie Wejherowo oraz w gminie Choczewo.

„W 2020 roku 46 przejść zostało zrealizowanych i to w ramach dużych inwestycji jeśli chodzi o przebudowę dróg np. ulica Pomorska w Rumi, Obwodowa w Redzie czy Chłopska w Kębłowie (…) oraz w miejscach zgłaszanych przez mieszkańców, Rady Osiedli czy przez policje.’ – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

W zeszłym roku powiat wejherowski przeznaczył ponad 455 tysięcy na indywidualne doświetlenia plus środki finansowe w ramach kosztów związanych z przebudową dróg. Zadania zostały sfinansowane z budżetu powiatu wejherowskiego oraz w wielu przypadkach wsparte budżetem gminnym.

 

Wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych wraz z projektami i uzgodnieniami na drogach powiatowych w 2020 roku w lokalizacjach:

 

– Wejherowo ul. Św. Jana posesja nr 5, ul. Rzeźnicka posesja nr 5A, ul. Sobieskiego – Kopernika, skrzyżowanie ul. Sucharskiego – Mostnika x 2, skrzyżowanie ul. Sucharskiego – Kotłowskiego, skrzyżowanie ul. Sobieskiego – Harcerska

 

– droga powiatowa 1336G w miejscowości Sychowo (zjazd do Kościoła), w miejscowości Pobłocie (skrzyżowanie z ul. Szkolną), w miejscowości Smażyno, w miejscowości Strzepcz (koło Kapliczki)

 

– droga powiatowa 1410G w miejscowości Luzino (skrzyżowanie ul. Robakowskiej z Młyńską)

 

– droga powiatowa 1438G w miejscowości Słajkowo

 

– Rumia – 4 doświetlenia Dąbrowskiego, 3 Dębogórska, 1 Sabata

 

Doświetlenia w ramach inwestycji:

– Kębłowo – 7 przejść (4 w obrębie wyniesionego skrzyżowania Chłopska/Wiejska)
– Rumia – 4 przejścia Pomorska,

– Reda – Etap II 5 przejść (4 przez Obwodową, 1 równolegle do Obwodowej), Etap III 3 przejścia

– Szemud – 5 przejść,

– Łężyce – 1 przejście

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe