Sąd Rejonowy w Wejherowie. Nowy budynek już funkcjonuje

  • 20.01.2021, 15:37 (aktualizacja 20.01.2021, 15:40)
  • Redakcja wejherowo24.info
Sąd Rejonowy w Wejherowie. Nowy budynek już funkcjonuje zdj: UM Wejherowo
W grudniu 2020 roku Sąd Rejonowy w Wejherowie rozpoczął działalność w nowym budynku przy ul. Wniebowstąpienia 4.

Nowy budynek Sądy Rejonowego w Wejherowie przy ulicy Wniebowstąpienia już funkcjonuje. Budowa trwała od 2017 roku. W budynku na potrzeby wydziałów cywilnego i karnego funkcjonuje w nim 16 sal rozpraw.

W siedzibie głównej przy ul. Wniebowstąpienia 4 znajdują się następujące komórki organizacyjne Sądu: Prezes/Wiceprezes Sądu, Dyrektor Sądu, Biuro Obsługi Interesantów, Biuro Podawcze, Kasa, Oddział Administracyjny, Oddział Finansowy, Oddział Gospodarczy i Oddział Kadr.

W nowym budynku przy ul. Wniebowstąpienia 4 funkcjonują takie: I Wydział Cywilny, Sekcja do Rozpoznawania Spraw Egzekucyjnych w I Wydziale Cywilnym, II Wydział Karny, Sekcja ds. Wykonywania Orzeczeń w II Wydziale Karnym, IV Wydział Ksiąg Wieczystych i II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.

Natomiast III Wydział Rodzinny i Nieletnich, I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich pozostają w dotychczasowych lokalizacjach do czasu zakończenia adaptacji budynku Sądowego przy ul. Reformatów 9, w którym docelowo mieścić się będzie pion rodzinny.

Przy gmachu znajduje się parking dostępny dla interesantów. Drugi parking miejski mieści się w pobliżu, przy ul. Reformatów.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe