"Niechronieni uczestnicy ruchu" . Ujawniono 14 pieszych i 32 kierowców popełniających wykroczenia

  • 25.01.2021, 12:36 (aktualizacja 25.01.2021, 12:40)
  • KPP Wejherowo / redakcja
"Niechronieni uczestnicy ruchu" . Ujawniono 14 pieszych  i 32 kierowców popełniających wykroczenia Zdj: KPP Wejherowo
Policjanci z drogówki w piątek prowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.

Policjanci z drogówki prowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania policjantów z ruchu drogowego rozpoczęły się już we wczesnych godzinach porannych. Funkcjonariusze na terenie całego powiatu kontrolowali zachowania pieszych oraz kierujących. Reagowali na wszelkiego rodzaju przewinienia popełniane zarówno wobec, jak i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W rezultacie policjanci ujawniali łącznie 56 wykroczeń, z czego aż 14 popełnili piesi.

Głównymi przewinieniami pieszych było przejście przez jezdnię w miejscach niedozwolonych albo przy czerwonym świetle. Dodatkowo w trakcie kontroli prędkości w rejonie przejść dla pieszych, policjanci ujawnili aż 32 wkroczenia, a kierowcy, którzy je popełnili, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Ponadto mundurowi zwracali uwagę w trakcie działań na stosowanie się do obostrzeń Covid-19. W trakcie służby policjanci drogówki ukarali 10 osób mandatami karnymi za nie zasłanianie ust i nosa. Ponadto policjanci rozdawali pieszym elementy odblaskowe w ramach prowadzonej akcji edukacyjno-informacyjnej „Świeć przykładem".

Mundurowych można było spotkać w wielu różnych miejscach, głownie w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy.

Pamiętajmy, że okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych, a także rowerzystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo, mundurowi stanowczo reagowali i będą dalej reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz braku elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe