Pomorska i Obwodowa. Zakończono kolejne, duże inwestycje drogowe

  • 25.01.2021, 14:31 (aktualizacja 25.01.2021, 16:23)
  • Redakcja wejherowo24.info
Pomorska i Obwodowa. Zakończono kolejne, duże inwestycje drogowe
Powiat wejherowski oddał do oficjalnego użytku kolejne, duże inwestycje drogowe. Ulica Pomorska w Rumi oraz Obwodowa w Redzie zostały całkowicie zmodernizowane. Łączny koszt obu inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł, z czego 50 procent pokryła rządowa dotacja.

Ulica Pomorska w Rumi na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda Rotmistrza Pileckiego została kompletnie zmodernizowana. Zadanie obejmowało przebudowę około kilometrowego odcinka wraz z wykonaniem nowej nawierzchni, budową chodnika oraz ścieżki rowerowej. Powstało także nowe oświetlenie wraz z dodatkowym doświetleniem przejść dla pieszych.

Równie ważna była przebudowa ulicy Obwodowej w Redzie. Zadanie podzielone było na trzy etapy. W ramach robót wykonano nową nawierzchnię. Powstało na skrzyżowaniu z ulicami: Olimpijska i Rolnicza tzw. małe ronda. Zadbano także o nowe zatoki autobusowe i dodatkowe odświetlenie przejść dla pieszych.

Wcześniejsze etapy modernizacji ulicy Obwodowej w Redzie wiązały się także z budową kanalizacji deszczowej, przebudową zjazdów i ciągów pieszo – rowerowych.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe