Rodzinne Ogrody Działkowe w Wejherowie. Odłączenie od struktur nadrzędnych i odwołanie...?

  • 25.01.2021, 15:22
  • Redakcja wejherowo24.info
Rodzinne Ogrody Działkowe w Wejherowie. Odłączenie od struktur nadrzędnych i odwołanie...?
Rodzinne Ogrody Działkowe im. mjr. Henryka Sucharskiego w Wejherowie chcą odłączyć się spod zarządu Polskiego Związku Działkowców. Powodem ma być brak współpracy oraz brak wsparcia finansowego ze strony struktur nadrzędnych PZD. To jednak nie wszystko…

Rodzinne Ogrody Działkowe w Wejherowie dążą do odłączenia się od zarządu głównego czyli Polskiego Związku Działkowców.

„Główne powody, które nami kierują to całkowity brak współpracy między okręgiem, poprzednim i obecnym zarządem.” – podkreślił Andrzej Nowacki ROD Wejherowo.

Jak podkreślił zarząd wejherowskich ogródków działkowych, jednym z powodów jest między innymi brak wsparcia finansowego ze strony struktur nadrzędnych PZD.

„My wspieramy okręg wysyłając co roku kwotę 33 000 zł. To jest nie wszystko. Nie każdy wie, że za każde umowy, sprzedaż działki, nabycie działki, my też odsyłamy środki finansowe. Jakby to przeliczyć to ponad 40 000 zł wysyłamy do okręgu. Nie wiemy co z tymi pieniędzmi się dzieje, gdzie są dzielone i jak dzielone. Jesteśmy stowarzyszeniem, więc powinna być jasność w tej kwestii.” – powiedział Andrzej Nowacki.

Zwróciliśmy się mailowo do zarządu Polskiego Związku Działkowców Pomorskiego Okręgu w Gdańsku. Zapytaliśmy m.in. o wysokość wsparcia jakie w ciągu ostatnich 5 lat udzielono wejherowskim ogrodom. W odpowiedzi czytamy m.in.:

„Stowarzyszenie Ogrodowe Polski Związek Działkowców w Warszawie i Okręg Pomorski PZD w Gdańsku wspomógł w ostatnich pięciu latach dotacjami ROD im. mjr Henryka Sucharskiego w Wejherowie

1. 2015 – 17 000 zł Okręg Pomorski PZD w Gdańsku.”

Ponadto w odpowiedzi wskazana jest druga dotacja udzielona w 2018 roku w wysokości 49 200 zł, jednakże wsparcia tego udzielił Urząd Miejski w Wejherowie.

Andrzej Nowacki pełniący wcześniej funkcje wiceprezesa, a następnie prezesa ROD w Wejherowie został zawieszony przez struktury nadrzędne. Z jakiego powodu? O tym w niniejszym materiale filmowym.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Komentarze (18)

Rejon I
Rejon I 05.02.2021, 20:53
W odniesieniu do wypowiedzi "byłego już prezesa " dotyczącego przekazywania 33 000 tyś. złotych do organu nadrzędnego jakim jest Pomorski Okręg PZD Gdańsk, prezes rozlewa krogulcze łzy. Ale jak wnioskował o podniesienie kwoty na wynagrodzenia z 80 000 złotych w 2019r do 120 000 na rok 2020 nie było żadnego problemu, stwierdzając że to się "należy". Chciałbym poruszyć sprawę dotyczącą podwyżki opłaty energetycznej z 7 zł. do 10 zł. Nie było głosowania o naliczaniu tej opłaty do każdego rachunku, jak twierdzi wielka KSIEGOWA . Ta Pani była chyba na innym zebraniu. DZIAŁKOWICZE pilnujcie rachunków, nie dajcie się zmanipulować KSIĘGOWEJ! Ponadto trzeba przypomnieć o utracie płynności finansowej za rok 2019 o czym poinformował " były prezes" na zebraniu 2020 roku i dlatego wbrew prawu wprowadził w życie podwyżkę opłaty za działkę. A ponoć tak DOBRZE RZĄDZIŁ...
Długoletni działkowiec.
Długoletni działkowiec. 02.02.2021, 21:29
Panie Nowacki jako były prezes Zarządu ROD powinien Pan wiedzieć że nieznajomość prawa związkowego oraz ogólnie obowiązującego nie zwalnia Pana z odpowiedzialności.Pana wypowiedzi są żałosne i świadczą o całkowitym braku kompetencji aby kierować Zarządem ROD.
Wnuczek
Wnuczek 26.01.2021, 16:26
Ja tu widzę przedstawienie dwóch stron Tej wejherowskiej i podanie pisma z centrali i ich powody Pytanie tylko kto ma rację Prezes czy centrala? W sumie szkoda działek. 
Normalny działkowiec
Normalny działkowiec 26.01.2021, 16:12
A ja nie wyrażam żadnej zgody na odejście z PZD!!! fakt jest to może relikt komuny... ale nasz wszech andrzejek von były prezes... jak do tego doprowadzi to będzie miał władze absolutną a ten człowiek nie może mieć żadnej władzy. Nikt już nie będzie miał prawa głosu. Sprzeda nas i nawet nie będziemy wiedzieć. Biznesmen z koziej wólki‼️ Już pewnie rozmowy w toku!!! Ludzie zbieżny się w końcu do kupy i wybierzmy nowy normalny zarząd. Przecież są w naszych szeregach normalni i inteligentni ludzie.
Aż żal mi *** ściska jak patrzę na obecny zarząd i tych ludzi co tam wolontariat za możliwość mieszkania na działkach odwalają ...
Dzialkowicz rej I
Dzialkowicz rej I 26.01.2021, 16:11
Przedstawiony reportaz jest nierzetelny. Przedstawiona jest tylko strona Pana Nowackiego a gdzie zbadanie sprawy ze strony dzialkowiczow nie pipierajacych Pana Nowackiego. Po stronie Pana Nowackiego stanal Pan Panek, ktory sprawowal funkcje V-ce Prezesa ROD czyli kolega Nowackiego. Te listy z poparciem Nowackiego podpisywali tylko ludzie mieszkajacy na dzialkach by przypidobac sie „Prezesowi”, ktory im na to pozwala. Zwykly dzialkowicz ma utrudniony dostep do wjazdu na teren ogrodu a do mieszkancow coroz albo szambo, albo z opalem, albo z meblami. Pora aby Zarzadem zajeli sie osoby mlode, ktore nie mieszkaja na dzialkach. Stara klike trzeba przepedzic bo nic sie nie zmieni. Nowackiego odwolali bo przetargu na szlaban nie zrobil, na wymiane wodomierzy tez nie, czyli wszystko wskazuje ze raczka raczke myje i ktos niezle na tym zarobil.
szymon
szymon 26.01.2021, 14:50
Pan prezes może sobie pomarzyć .
Jest to regulowane ustawą w ROD z 13 grudnia 2013 r. określiła warunki, jakie muszą być spełnione, by ogród mógł się wyłączyć Dlatego też ustawa o ROD jasno wskazuje, iż w pierwszym terminie na zebraniu wyłączeniowym wymagana jest obecność 50% działkowców, która to w oparciu o demokratyczną wolę większości rozstrzyga o tym, czy dany ogród pozostaje w strukturach PZD. Jednak drugi termin zmniejsza kworum do 30%, jedynie minimalnie zwiększając do 2/3 wymóg większości głosów za. Głosowanie się odbyło większością głosów to jest 89% zostaliśmy w PZD ,a nikt nie będzie tak szalony żeby się zgodzić na odejście i brak wsparcia z krajowej rady .
anna
anna 26.01.2021, 14:40
Pytanie dlaczego pan Nowacki wypowiada się za członków stowarzyszenia w ogrodzie !!!!!!!! T o pan nowacki chce odejść z krajowej rady a nie członkowie ogrodu i to jest stanowisko pana prezesa i bez większości głosów i zrobienia referendum pan prezesik może sobie jedynie pomażyć i niech odpowiada za nakradzione pieniądze !!! i dobrze że go zdjeli . Pan andrzej kupował działki jako prezes po zaniżonych cenach a sprzedawał za dwókrotność ceny prywatny biznes , mało kto wie że za parking który zapłaciliśmy wszyscy chciał pobierać opłaty !!!!!
Rejon 1
Rejon 1 26.01.2021, 14:40
Co to za reportaż gdzie nikt nie zadaje pytan to po pierwsze. Po drugie aby dostać wsparcie z struktur nadrzędnym trzeba było wysyłać odpowiednie protokoły i starać się o pomoc w dofinansowaniu różnych inwestycji. Nikt się nie starał o pomoc finansową a teraz mówi ,że struktury nadrzędne nie pomagają. Czas na dobrą zmianę a nie obarczanie innych za swoje błędy.
Wnuczek
Wnuczek 26.01.2021, 16:16
Ja tu widzę przedstawienie dwóch stron Tej wejherowskiej i podanie pisma z centrali i ich powody Pytanie tylko kto ma rację Prezes czy centrala? W sumie szkoda działek. 
Rejon 3
Rejon 3 26.01.2021, 11:37
Słusznie ktoś nasłysłał PZD z Gdańska na kontrolę. Wyszły Twoje oszustwa na jaw DZIADKU!! A teraz co chcesz sie odłączyć od głownego PZD bo boisz sie że bedziesz musiał za to odpowiedzieć. Precz z takim Prezesem
jo
jo 26.01.2021, 14:18
No tak tylko rejon 3 popierał (nie cały) prezesa działki nr. 76,77,83,67,78,65 widać na filmie.Brawo Wy.
Mieszkanka działek
Mieszkanka działek 26.01.2021, 10:24
oby udało się odłączyć od tej warszawskiej mafi
karol
karol 26.01.2021, 14:27
Tak i kto będzie opłacał administracje prawników itd , koszta będą jeszcze większe niż ten haracz jak go nazywacie od działki to jest 7gr za m2 przykładowo działka ma 400 *0,07 daje 28 zł na rok o *** kwota jak *** haracz nie do obejścia chyba się targnę na życie za 2,30 miesięcznie *** co za pajace to piszą. Dajcie ***owi władze to nic nie będziecie mogli zrobić bez jego zdania, stanie się s***l bogiem i nie będzie miał nad sobą żadnej kontroli , nie można jednemu fanatykowi dać takiej władzy .Odłączenie od struktur PZD tylko osłabi pozycję ogrodu stanie się on łatwym celem dla dewelopera a ten dziad dla szmalu was sprzeda bez zastanowienia . Na dobre to wyjdzie dla jego portfela , i nie zdziwiłbym się jakby już się z kimś dogadał w tej sprawie !!!Myślcie ludzie tu chodzi o duże pieniądze a nie o dobro ogrodu nie temu złodziejowi !!
stefan
stefan 26.01.2021, 09:39
Debilu po*** w 2013 roku odbyło się referendum gdzie 89 % głosów stwierdzono o pozostaniu w strukturach ROD . Odłączenie od Rod będzie skutkowało utratą ochrony tejże ustawy . Czyli jeśli miasto będzie chciało odzyskać grunty to je sobie zabierze a ty skórwielu jak i ja nie dostaniemy ani 1 zł . Bo nie będziemy w strukturach ROD. Miasto weżmie grunty sprzeda deweloperowi , zarobi a ty zostaniesz frajerem i gołodupcem pawianie więc nie odzywaj się jeśli nie jesteś zorientowany w temacie .!!!!
Działkowicz
Działkowicz 25.01.2021, 22:41
Popieram chęć odłączenia od centralnego zarządu. Jestem dzialkowiczem i brawo za walkę z tym głupim systemem płacenia haraczu Warszawie.
stefan
stefan 26.01.2021, 09:38
Debilu po*** w 2013 roku odbyło się referendum gdzie 89 % głosów stwierdzono o pozostaniu w strukturach ROD . Odłączenie od Rod będzie skutkowało utratą ochrony tejże ustawy . Czyli jeśli miasto będzie chciało odzyskać grunty to je sobie zabierze a ty sk..rwielu jak i ja nie dostaniemy ani 1 zł . Bo nie będziemy w strukturach ROD. Miasto weżmie grunty sprzeda deweloperowi , zarobi a ty zostaniesz frajerem i gołodupcem pawianie więc nie odzywaj się jeśli nie jesteś zorientowany w temacie .!!!!
Działkowiec 1
Działkowiec 1 25.01.2021, 21:22
Co to za podpisy...? Ile ich ? W stosunku do ilości ... Dzialek to jakaś kpina! Mnie nikt o zdanie nie pytał... stara komunistyczna klika i tyle!!! Już najwyższy czas na „dobrą zmianę”
działkowiec
działkowiec 25.01.2021, 20:56
Wszystko super. Tylko może zapytajcie się drugiej strony. Bo jest dużo działkowców którzy są niezadowoleni z pracy zarządu.I Pan były prezes dokładnie wie kto to jest. Jutro spróbuję się z redakcją skontaktować żeby przedstawić swoją stronę sprawy.

Pozostałe