Pomorski Wojewódzki inspektor Sanitarny. Tomasz Augustyniak odwołany

  • 25.01.2021, 15:57 (aktualizacja 25.01.2021, 16:03)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Pomorski Wojewódzki inspektor Sanitarny. Tomasz Augustyniak odwołany Zdj: kocierzyna24.info/internet
Z dniem 17 stycznia Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

25 stycznia na Twitterze Tomasza Augustyniaka pojawiło się poniższe oświadczenie :

Otrzymałem dzisiaj odwołanie ze stanowiska Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Dziękuję Wszystkim, którzy mnie wspierali podczas 14 lat pracy i 5,5 letniego okresu kierowania @gdansk_wsse. Dziękuję wszystkim pracownikom Inspekcji . To był dobry czas.

Jeszcze niedawno Tomasz Augustyniak, był jednym z najlepiej ocenianych szefów Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Polsce. Informacje o możliwym odwołaniu szefa pomorskiego sanepidu pojawiły się już kilkanaście dni temu. Wniosek o odwołanie skierował pełniący obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka. W przestrzeni publicznej natomiast pojawiły się doniesienia, według których odwołanie nie ma podstaw merytorycznych. Dziennikarze wskazywali, że może chodzić o konflikt Augustyniaka z jednym z pomorskich posłów PiS - rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem.

Przypomnijmy, że Tomasz Augustyniak pełnił funkcję Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego od czternastu lat.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe