Rozbudowa szkoły na ulicy Bukowej. Powiat modernizuje kolejną placówkę oświatową

  • 03.02.2021, 13:50 (aktualizacja 03.02.2021, 14:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
Rozbudowa szkoły na ulicy Bukowej. Powiat modernizuje kolejną placówkę… Zdj: fb powiat wejherowski
Niebawem ruszy przetarg na rozbudowę Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Modernizacja placówki będzie polegać na rozbudowie i przebudowie istniejącego obiektu. Od września 2022 roku uczniowie rozpoczną naukę w nowym budynku.

Powiatowe Zespół Szkół nr 1 im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie będzie poddany kompletnej modernizacji.

„W ramach rozbudowy powstanie 6 sal lekcyjnych. Będą one przede wszystkim dedykowane przedmiotom ścisłym. Powstaną pracownie logiczne, fizyczne, chemiczne. Do tego dobudowania zostanie winda, co oznacza, że będzie możliwość podjęcia tutaj nauki przez osoby niepełnosprawne.” – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Placówka zyska także nową elewację, a teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany.

„Planujemy rozbudować, przebudować i nadbudować naszą szkołę. Zyska prawie 800 m². Sześć pomieszczeń dydaktycznych, w tym świetnie wyposażone laboratorium chemiczne oraz dźwig osobowy i nowe sanitariaty.” – powiedziała Katarzyna Bojke dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie.

Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu

„Zasoby lokalowe zostały wyczerpane i ta rozbudowa jest konieczna. Na szczęście są tutaj możliwości (…) Decyzja została podjęta już w ubiegłym roku, gdy przeznaczyliśmy środki na dokumentacje techniczną i możemy ruszyć z przetargiem oraz realizacją tej inwestycji.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Na modernizacje placówki przy ulicy Bukowej samorząd powiatu wejherowskiego otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona do końca sierpnia 2022 roku.

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Byał uczennica
Byał uczennica 08.02.2021, 13:04
Ciekawie to wygląda. Szkoda, ze już tutaj nie chodze

Pozostałe