PKP. Estetyczne zmiany przy niektórych pomorskich stacjach

  • 19.02.2021, 12:58 (aktualizacja 19.02.2021, 13:05)
  • Przemysław Zieliński / redakcja
PKP.  Estetyczne zmiany przy niektórych pomorskich stacjach
Na przystanku Mikołajki Pomorskie podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się korzystają z nowej pochylni. Wygodny dostęp do kolei zapewniły prace na stacjach w Miastku i w Pucku. Zmiany objęły także przystanki: w Redzie Ciechocino, Redzie Pieleszewo czy w Luzinie.

Nowa pochylnia na przystanku Mikołajki Pomorskie, na linii z Trójmiasta do Warszawy, zapewnia wygodniejsze dojście do peronu nr 2 dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wykonany został także chodnik, łączący pochylnię z ul. Partyzantów. Dla podróżnych korzystających z rowerów są stojaki na jednoślady. Na prace przeznaczono ponad 150 tys. zł. W Pucku budowa nowego chodnika ułatwiła dostęp do kolei od strony ul. Kolejowej. Nowe chodniki powstały również w Lisewie oraz w Miastku (na peron nr 2 od strony ul. Kolejowej). Poprawiony został stan przejścia dla pieszych w poziomie szyn w Redzie Ciechocino, co zwiększyło bezpieczeństwo osób przechodzących przez tory.

Wygodniej można wsiadać do pociągów w Rokitkach Tczewskich. Wymieniono nawierzchnię peronów 1 i 2. Są nowe płyty z oznaczeniem krawędzi peronów osobom niewidomym i niedowidzącym. Podróżni zyskali także lepsze dojścia na innych peronach. Nawierzchnię peronów poprawiono w Redzie Pieleszewo, Luzinie, Jezierzycach Słupskich i Garczegorzu. Na prace przeznaczono około 380 tys. zł.

Dla bezpieczeństwa podróżnych odnowione zostały linie ostrzegawcze na peronach na trasie z Trójmiasta do Warszawy, na odcinku Gdynia Chylonia – Prabuty. Bieżące prace to także poprawa estetyki stacji i przystanków. Pomalowane zostały ławki na stacjach Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Osowa, Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny oraz na liniach z Tczewa do Chojnic i z Tczewa do Bydgoszczy.

Przemysław Zieliński / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe