Osiedle Dzięcielskiego. Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego będzie realizowany

  • 22.02.2021, 12:19 (aktualizacja 22.02.2021, 12:23)
  • Redakcja wejherowo24.info
Osiedle Dzięcielskiego. Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego będzie realizowany
Informowaliśmy o tym, że przy Szkole Podstawowej nr 11 powstanie boisko do piłki siatkowej. To nie jedyny zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, który niebawem doczeka się realizacji. Na osiedlu Dzięcielskiego powstanie boisko do piłki nożnej.

Jeszcze w tym roku Szkoła Podstawowa nr 11 wzbogaci się o nowe boisko do piłki siatkowej oraz dodatkowe oświetlenie już istniejącego boiska do piłki ręcznej. Kolejnym zwycięskim projektem w ramach Budżetu Obywatelskiego, który będzie niebawem realizowany jest powstanie boiska do piłki nożnej na osiedlu Dzięcielskiego.

„Ten projekt cieszy mnie szczególnie, ponieważ na tym osiedlu będzie to pierwsze boisko do piłki nożnej. Oczywiście nie mówię o obiektach przy szkołach, bo te są dość dobrze wyposażone.” powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Autorem zwycięskiego projektu obywatelskiego jest radny Mariusz Łupina. Będzie to boisko trawiaste, z ogrodzeniem, oświetleniem i piłkochwytami.

„Założenie budżetu obywatelskiego było takie, że będzie to nawierzchnia trawiasta (…) To boisko powinno być zrealizowane do końca lipca, natomiast w związku z tym, że jest to trawa, to niestety nie będzie udostępnione mieszkańcom w tym roku, ponieważ trawa musi się wzmocnić.” - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Koszt realizacji projektu o nazwie „Budowa boiska do piłki nożnej przy Osiedlu Dzięcielskiego” to ok. 300 tys. zł.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głos z Dzięcielskiego
Głos z Dzięcielskiego 23.02.2021, 00:13
Czyli zwykły "bubel" urzędu miasta za 300tys złotych z kieszeni podatników. Na osiedlu Sucharskiego urzędnicy stawiają boisko ze sztuczną nawierzchnią,a na Dzięcielskiego serwują nam boisko trawiaste, czyli śmiało można powiedzieć że w ciągu jednego roku będzie to piaszczysty kawałek placu z resztą trawy,a nie żadne boisko. Za tą kwotę śmiało można wybudować klasycznego Orlika, ale po co? Na Dzięcielskiego? Rzućmy jakieś ochłapy, pewnie i tak ten "gorszy sort" mieszkańców się ucieszy. Brawo p.Łupina, świetny projekt. Nic tylko gratulować.
Verum
Verum 24.02.2021, 10:08
..przecież mógł Pan swój projekt napisać i złożyć w ramach budżetu obywatelskiego. Napewno byłby lepszy ;-) potem zadbać o reklamę w celu uzyskania głosów i byłoby spoko. To wymaga nieco chęci, dlatego ja pana Łupiny nie krytykuje, a wręcz pozdrawiam i się ciesze
Głos z Dzięcielskiego
Głos z Dzięcielskiego 25.02.2021, 15:58
Niechęć włodarzy miasta do tej części Wejherowa jest widoczna praktycznie "od zawsze". Nie wiem czy jesteś zorientowana/y. Co najmniej kilka projektów BO zgłoszonych w ramach naszej dzielnicy zostało odrzucanych przez "włodarzy" bo zawsze coś im się nie podobało. Być może były po prostu dla nich niewygodne. W tym czasie realizowali wiele projektów w innych częściach miasta. Te dysproporcje zrobiły się już na tyle duże, że "szanowni" urzędnicy postanowili rzucić coś też na Dzięcielskiego. No i tu właśnie pojawia się problem, którego widocznie nie zrozumiałaś/eś. Po raz kolejny wychodzi byle jakość miasta i tych urzędników. Dlaczego nie można zrobić czegoś raz i porządnie jak ma to miejsce w innych dzielnicach, o parku w centrum nie wspominając. Nie trzeba daleko szukać. Pseudo boisko które włodarze zafundowali dzieciakom obok placu zabaw? Ni to do kosza, ni do ręcznej... hmmmm po prostu bubel. Zresztą plac zabaw obok to też ciekawa historia. Nasuwa się pytanie dlaczego po dewastacji dwóch przęseł urzędnicy zdecydowali się zdemontować całe ogrodzenie placu zabaw, a nie naprawić uszkodzone elementy? Może przyklaśniesz po raz kolejny p. Łupinie za fantastyczne decyzje? Z boiskiem p. Łupiny będzie podobnie. Powstanie coś co bardzo szybko stanie się bezużyteczne. Wiesz ile pracy wymaga utrzymanie trawy na boisku? Kto będzie to podlewał, kto będzie to kosił? Sztuczna nawierzchnia jest o wiele prostsza(tańsza) w utrzymaniu i jest praktycznie bezobsługowa. O czym my mówimy skoro UM pomija tę okolice nawet przy zwykłym koszeniu terenów zielonych wokół osiedla, tzw. węzła zryw itp. Nie, susza nie jest tu żadnym tłumaczeniem, no chyba, że w tym mieście susza występuje tylko na Dzięcielskiego i okolicach. Także zanim znowu zaczniesz wychwalać urzędników pomyśl troszkę szerzej, bo naprawdę pieniądze z naszych podatków mogą być lepiej wydatkowane. Szczególnie, że doskonale widać, że na innych dzielnicach się da.

Pozostałe