Sesja w Gminie Wejherowo. Wybory nowego wójta w kwietniu...

  • 22.02.2021, 15:16 (aktualizacja 23.02.2021, 12:10)
  • Redakcja wejherowo24.info
Sesja w Gminie Wejherowo. Wybory nowego wójta w kwietniu...
W siedzibie bolszewskiej biblioteki odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Gminy Wejherowo. Obowiązki wójta gminy Wejherowo pełni obecnie Mikołaj Bazyli Ochman. Pieczę nad gminą przejął po tym jak poprzedni Wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło został skazany prawomocnym wyrokiem za działanie nazywane potocznie jako "ustawienie przetargu". Wybory na wójta Gminy Wejherowo odbędą się w kwietniu. O funkcje włodarza gminy stara się 4 kandydatów.

W grudniu ub. roku komisarz wyborczy w Słupsku ogłosił, że"

W związku z uprawomocnieniem się wyroku Sądu Okręgowego w Gliwicach sygn. akt VI Ka 553/2- w dniu 26 listopada 2020 r. wygasł mandat Wójta Gminy Wejherowo. Wójtem, którego mandat wygasł jest Henryk Adam Skwarło.”

Funkcje straciło także dwóch zastępców Wójta Gminy Wejherowo. Pieczę nad gminą przejął wówczas Mikołaj Bazyli Ochman, który do czasu przedterminowych wyborów pełni obowiązki Wójta Gminy Wejherowo. A wybory mają odbyć się 11 kwietnia br.

O stanowisko Wójta Gminy Wejherowo stara się czterech kandydatów: Piotr Bruc z KWW Piotra Sławomira Bruc, Krzysztof Seroczyński z KWW Gospodarna Gmina, Przemysław Kiedrowski z KWW Przemysława Kiedrowskiego oraz Marek Klas z KWW Wspólna Gmina.

Jako pierwszy swój start ogłosił radny gminny Przemysław Kiedrowski z Orla, który między innymi podczas tegorocznej sesji Rady Gminy Wejherowo w imieniu Klubu Radnych” Wspólny Powiat”, złożył wniosek o utworzeniu w gminie punktu doradczego. Ma to pomóc mieszkańcom uzyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

Przemysław Kiedrowski to, nie jedyny kandydat, który aktualnie pełni funkcję radnego Gminy Wejherowo. Z czwórki kandydatów na wójta funkcje radnego pełni jeszcze Marek Klas z Bolszewa.

Podczas lutowej sesji Rady Gminy Wejherowo radni podjęli m.in. uchwały dotyczące zmian w budżecie. Wprowadzono również zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego m.in. w miejscowości Bolszewo oraz Gowino.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danuta
Danuta 23.02.2021, 17:31
Skwarło wstydu narobił na całą Polskę! Wstydu nie ma że jeszcze kolegę próbuje wcisnąć na urząd!

Pozostałe