Śmiertelny wypadek. Pieszy przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym...

  • 24.02.2021, 12:15 (aktualizacja 24.02.2021, 12:47)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Śmiertelny wypadek. Pieszy przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym... Zdj: KPP Wejherowo
Wczoraj po godzinie 19:00 doszło do wypadku w Kębłowie przy granicy ze Strzebielinem. 39-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.


Wczoraj po godzinie 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kębłowie na ul. Lęborskiej (na drodze krajowej nr 6). Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny, oraz wykonali dokumentację fotograficzną, a także rozpytywali okolicznych mieszkańców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca samochodu audi jadąc w kierunku miejscowości Lębork, potrącił pieszego 39-latka, który to prawdopodobnie przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jedna w tym miejscu nie była oświetlona, pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Dodatkowo została pobrana krew do analizy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku. Na miejscu czynności nadzorował prokurator, w czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych:
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz, stosuj się do sprawdzonej zasady:
- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
- gdy upewniłeś się, że droga jest wolna, zacznij przechodzić,
- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się, czy nie nadjeżdża pojazd,
- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,
- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe,
odblask w mieście to rozsądna konieczność. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmroku każdy pieszy ma taki obowiązek.
Nie ryzykuj na drodze!

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe