Realizacja "Wodnych ogrodów Wejhera". Plażowisko, podgrzewany basen, wypoczynek...

  • 01.03.2021, 12:35 (aktualizacja 17.06.2021, 13:02)
  • Redakcja wejherowo24.info
Realizacja "Wodnych ogrodów Wejhera". Plażowisko, podgrzewany basen, wypoczynek...
Trwa budowa „Wodnych Ogrodów Wejhera”. Projekt jest duży i podzielony na dwa etapy. Jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w 2023 roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się m.in. z plażowska i podgrzewanych miejsc kąpielowych.

Pomiędzy ulicami Strzelecką a Kalwaryjska w Wejherowie realizowana jest duża inwestycja o potocznej nazwie „Wodne ogrody Wejhera”. To historyczny obszar związany z istnieniem tutaj niegdyś basenów termalnych. Inwestycja zatem ma nie tylko stworzyć nowe miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców, ale przywrócić także dawną świetności miejsca.

„Mieliśmy wspaniałego burmistrza Teodora Bolduana, który w tym mieście wybudował m.in. basen oraz korty tenisowe (…) Chcielibyśmy kontynuować ten kierunek i mamy właśnie rewitalizacje starego basenu.” – powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Inwestycja jest spora i wymagała skrupulatnego przygotowania. Jej koszt to 44 mln zł, natomiast 10 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

„Przygotowywaliśmy się kilka dobrych lat. Staraliśmy się przygotować optymalny projekt i zdobyć dofinansowanie zewnętrzne. Powoli zabezpieczaliśmy środki finansowe w budżecie miasta.” - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Najważniejszym założeniem projektu jest reaktywacja w tym miejscy tzw. plażowiska.

„Nie mówimy o basenach w których będzie można pływać na zasadzie bicia kolejnych rekordów, tylko mówimy o otwartej przestrzeni w której będzie niecka basenowa. Będzie można trochę popływać, trochę posiedzieć. Obok będzie wodny plac zabaw oraz niecka do której będziemy zjeżdżać wprost ze zjeżdżalni.” - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Będzie także budynek. W jego dolnej części ulokowana zostanie szatnia, zaś w górnej części restauracja podzielona na dwie strefy: mokrą dla plażowiczów oraz suchą dla gości, którzy niekoniecznie w danym momencie chcą skorzystać z wodnych atrakcji. W projekcie zaplanowano także budynek rehabilitacji razem z saunami, solankami, jednak nie jest on objęty aktualną inwestycją ze względów finansowych. Będzie realizowany w kolejnym etapie. Zakończenie projektu przewiduje się na 2023 rok.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Buldog
Buldog 09.04.2021, 13:25
Poparcie dla mądrego , tyle radni z PO walczyli o tunel przy Zrywie a teraz budżet Wejherowa jest skierowany na inne priorytety Tunel jest potrzebny na 1000% Jeżeli radni nie potrafię zrealizować tego już rozpoczętego zadania powinni sie podać do dymisji .Śmiechu warte Panie i Panowie radni wodne ogrody ........
mądry
mądry 02.03.2021, 11:47
Jak można marnować publiczne pieniądze na wodne ogrody w sytuacji gdy za 40 mln można wybudować kolejny tunel i zlikwidować jeden z kolizyjnych przejazdów kolejowych na skrzyżowaniu z DK6 które od lat są największą bolączką miasta...

Pozostałe