Piesi uczestnicy ruchu. Jakie błędy popełniają?

  • 04.03.2021, 13:20 (aktualizacja 04.03.2021, 13:27)
  • Redakcja wejherowo24.info
Piesi uczestnicy ruchu. Jakie błędy popełniają?
Pieszy w zderzeniu z pojazdem ma najmniejsze szanse na wyjście cało. Często płaci utratą zdrowia lub nawet życia. Coraz częściej zauważalne są osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów. To nie wszystko...

Brak odblasków po zmierzchu, nieodrywanie oczu od ekranu telefonu czy nagłe wtargniecie na jezdnie a nawet pasy – to fundamentalne błędy popełniane przez pieszych. W zeszłym roku na pomorskich drogach doszło do 300 wypadków z udziałem rowerzystów w których zginęło 12 osób, a 281 zostało rannych. W tym samym czasie w 396 wypadkach zginęło 27 pieszych, 376 zostało rannych. 

 

Pamiętajmy, że jeżeli pieszy jest sprawcą wypadku, który spowodował w wyniku chociażby nagłego wtargnięcia na jezdnie w miejscu niedozwolonym wówczas ponosi odpowiedzialność za spowodowanie wypadku. Jednak nie tylko odpowiedzialność karna jest tutaj istotna. Niestety w zderzeniu z pojazdem pieszy zazwyczaj nie ma żadnych szans i może zapłacić największa cenę. Tak było w lutym w Kębłowie. 37 letnie mężczyzna przechodząc o zmierzchu prze ulice w miejscu niedozwolonym został potrącony przez samochód i zginął na miejscu.

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe