Gościcino, Orle. Sprzątają dla dobra przyrody

  • 16.03.2021, 12:46 (aktualizacja 16.03.2021, 13:05)
  • Redakcja wejherowo24.info
Gościcino, Orle. Sprzątają dla dobra przyrody Zdjęcia z FB Orle24 i Marek Miotk (sołtys Gościcina)
Wiosna tuż, tuż… a wraz z nią ruszają wiosenne porządki. Wiele osób szykuje swoje podwórka, ogródki, ale są osoby, które o wiosenne porządki dbają w szerszym kontekście.

Idealny przykład pokazuje sołtys Gościcina Marek Miotk, który wspólnie z mieszkańcami oraz strażakami: Marcinem Kołodziejskim, Janem Synowieckim, Łukaszem Chylińskim i Krzysztofem Kowalskim postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać fragment rzeki przy ulicy Drzewiarza w Gościcinie.  Akcja wyszła spontanicznie. Sołtysa sprzątającego teren zauważyło kilka osób i wspólnie postanowili działać.

Dbałość o ekologie leży na sercu także mieszkańcom Orla. Tutaj doskonałym przykładem wykazali się sołtys Orla Jacek Macholl, kandydat na wójta gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski oraz Marek Darga. Uporządkowali część lasu.

„Meble, części samochodowe, worki ze śmieciami. Zebrał się tego cały bus” – możemy przeczytać na facebooku Orle24.

Z uwagi na pandemię wiele akcji, których celem było sprzątanie świata, zaczynając od własnych okolic, nie odbywa się. Są jednak osoby, które nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami.

Sołtys Gościcina Marek Miotk zapowiada sprzątania co sobotę. Jednak z uwagi na pandemię apeluje o to, żeby nie tworzyć dużych grup. Każdy zatem może indywidualnie lub w kilka osób posprzątać teren na swojej ulicy czy w okolicznym lesie. Worki dostępne są u sołtysa.

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tygrys
tygrys 09.04.2021, 13:17
Nie polecam takiej aktywności , też zbierałem śmieci potem co z nimi zrobić nie wiadomo jest problem Firma odbierająca śmieci nie odbierze .Worki puste u sołtysa ale co zrobić z pełnymi . też chętnie byśmy sprzątali
Gościówa
Gościówa 12.04.2021, 11:44
To zależy od sołtysa. Ten w Gościcinie dba o odbiór pełnych worków i nie zalegają. Pozdrawiam ;-)

Pozostałe