Wejherowski dworzec. W tym roku remont

  • 24.03.2021, 11:45 (aktualizacja 24.03.2021, 12:29)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowski dworzec. W tym roku remont
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace modernizacyjny dotyczące wejherowskiego dworca. To już kolejna zapowiedź remontu zabytkowego obiektu. Miejmy nadzieje, że tym razem realna.

Remont wejherowskiego dworca zapowiadany był wielokrotnie m.in. w 2014 i w 2017 roku. Jednak do tej pory nie udało się całkowicie i gruntownie go zmodernizować. Teraz jak zapowiadają przedstawiciele PKP remont rozpocznie się w II połowie tego roku i ma potrwać około 15 miesięcy. Na czas prac obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do dworca tymczasowego.

„Zakres inwestycji zakłada m.in. zmianę układu pomieszczeń wewnątrz budynku, tak aby odpowiadał on obecnym potrzebom podróżnych i innych użytkowników dworca. Zmieni się kształt i wielkość pomieszczeń. W zachodnim skrzydle budynku wydzielony zostanie hol, a po jego obu stronach pojawią się pomieszczenia z przeznaczeniem na kasy biletowe.” – poinformowała Aleksandra Grzelak główny specjalista Wydział Komunikacji PKP S.A.

Dzięki zmianom takim jak poszerzenie przejść mają poprawić się warunki komunikacji w obrębie dworca. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmiany mają objąć także teren przed budynkiem. Pojawi się m.in. wiata rowerowa ze stojakami oraz miejsca parkingowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji będzie znany po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych i po podpisaniu umowy.

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mat
mat 24.03.2021, 12:06
ktoś w to jeszcze wierzy? chyba, że to przedwczesny żart na prima aprilliis

Pozostałe